rauhallisuutta/mielen tyyneyttä ja se tasapainottaa minun rauhattomuuttani ja saa oloni tuntumaan levolliselta ja se on yksi juttu mistä sinussa niin kovin pidän :) Vaikka toisaalta ihastumisen tunteet kuumottaakin/hermostuttaa ;)
Sun koko olemus huokuu
Anonyymi
37<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 37
Vanhimmat
en halua olla juuri sen takia kanssasi, oma epävarmuutesi ja levottomuutesi heiluttaa omaa tyyneyttäni. en ole mikään ikuisesti tyyni vaan saatan kiihtyä myös turhasta. siksi viihdyn paremmin ilman sinua. jätä minut rauhana kiitos.
En minä sitä odotakaan että hän olisi aina rauhallinen, eikä saisi koskaan hermostua. Ymmärrän kyllä sen ettei kukaan voi olla kokoaikaa olla tuollainen. Kaikki tunteet ja tuntemukset sallittuja ja niiden esille tuominen.
Ja tiedostan senkin että hän saattaa joskus olla äärimmäisen tempperamenttinenkin. Kuten itsekin.
Miksi edes jaksat vastata tälle ”painu helvettiin kakkonen” eukolle?
Ei sitä kiinnosta kuin häätää reviiriltään kaikki kuvitellut ihmiset jotka nai ukkoaan
Ja vielä se etten ole hän mitenkään erityisemmin häiriköinyt, mikäli hän ei sitä yhtä viestiäni aikoinaan pitänyt häirintänä, muuta siitäkin on jo tuhat vuotta aikaa.
Väärä tulkinta kirjoitin viestin"en halua olla juuri sen takia kanssasi".. ja olen oikea mies.
tarkoitin että älä tee tästä numeroa täällä julkisesti.
Jatkatko kuhertelua aitoriitan kanssa?
Häiriintynyt ihminen joka omii täällä kaiken ja raivoo kuin tuntisi
Täysi pelle riehumassa tuntemattomille ja haukkumassa ties miten
Aloitus ei nyt vaan mennyt oikealle miehelle vaan NAISELLE!
Totta, kauan kauan. Mielessä muutamat sanat. Niistäkin kauan en vihainen.
Kivasti kerrottu ap. Tykkäsin :)
Tämä on nätti kirjoitus. Ei omiva. Ei kirjoita kuin olisi syvässä parisuhteessa aloittajaan jolla ei ole mitään tunnisteita edes sukupuolesta aloituksessa.
Tämä kirjoittaja ei riehu kuin mielisairas ja selvitä asiaa raivoten kuin olisi jossain parisuhde tappelussa anonyymin kanssa
Tähän aloittajan pitäis huomio laittaa eikä provo trollin raivopää vastaukseen
Olen tarkoittamasi "mielisairas raivoaja", mutta minä vain toimin peilinä peilaten sitä ihmisten käytöstä joka minulle annettiin omaan vastaavaan aloitukseeni. Eli peilaan vaan käytöstänne.
Tylkäisin myös, jos joku näkisi minut tuollaisena, jollainen itse koen olevani. En kuitenkaan usko, että olen se, jota kaipaat. Kiva viesti kuitenkin. 😊
Kiitos, kiva kuulla että jotkut tykkäsivätkin:)
Varmaan aika klassinen esimerkki sairaalloisen ihastujan "vuoropuhelusta" ilmaan heitettynä keskustelupalstalla hlökohtaisesti osoitettuna. Kuvitellen voimakkaasti toisen läheisyyteensä, vastaanottavaksi.
Etäältä luo havaintoja, arvioita, jakaen ne muille siten, että muut ajattelisivat heillä olevan "vuoropuhelu", sidos toistensa kanssa.
Klassinen esimerkki sairaalloisesti ihastujan mallinnuksesta.
Niin ja tämä meni eräälle naiselle jolle kerran sanoinkin jotakuinkin näin että minulla on ollut ikävä (hänen luokseen!) :) T.ap
Milloin olet tuon sanonut?
Joskus keväällä 2018! Vai olikohan se vielä talvea, en nyt ihan tarkkaan muista.
Sanoitko ihan naamatusten vai viestillä? Vai puhelimessa?
Sanotaanko niin että olen kertonut asiasta kerran ääneen naamatusten sekä kerran tekstiviestillä.
Olen minäkin ihastuneena/ rakastuneena levoton, uneton, ruokahaluton. Mutta niin seksin- ja hellyydennälkäinen, että oikeasti säikähtäisit.
No se voisi olla sitten positiivista säikähtelyä sekin ;)
Oiken piristävä aloitus! :)
Kiiitossssss :)
Kauniisti sanottu :)
Kauniille ihmiselle kaunis aloitus :)
Ei meistä koskaan mitään tule. Sinä
Et pysty viestiä laittaan ja täällä en jaksa viestiä. Ei tule mitään
Siksipä pitää puhua. Heti selviää.
Sinäkö sitten pystyt laittamaan viestiä?
Tuollaista olisi ihana kuulla, että minä saan aikaiseksi jotain noin positiivista, kun tuntuu että itse olen sisäisesti kun tulisilla hiilillä (hänen seurassaan).
Luulen kyllä että vaikutan joltain panikoivalta lehmältä pikemminkin, ja aloitus on jollekin toiselle onnelliselle, ei minulle :)
Panikoiva lehmä??? 🐄 :) 😅
Olen mä hänet joskus tavannut silloin kun olen havainunt hänen olleen hieman hermostunut, tai nämä ovat lähinnä pieniä pieniä hetkosia mutta kuitenkin. Useinmiten kuitenkin tuo aloituksessa kuvailemani kaltainen.
Olikohan tää mulle? Sen rauhallisuuden eteen on tehty paljon töitä. Mitään ei saa ilmaseks. Toisaalta pohtiminen on mun mielihommaa. Olet kapunkilainen ja dynaaminen kuten sielläpäin, hyvä niin, että pyörät pyörii eikä seisahdu.
Hih https://yle.fi/tekstitv/txt/P895_01.html
Juh
Vuori pysyy aloillaan vaikka ympärillä ukkostaa, tai paistaa. Asiat ja tunteet tulevat ja menevät. Enemmän kuitenkin ehkä meri joka myötäelää sään vaihteluissa pysyen syvällä kuitenkin aina vakaana ja rauhassa.
Hyvin kuvailtu! :)