kaipuun kohteeseesi kaupassa tai jossain muusa vastaavassa tilanteessa?
Olettasitko että hän stalkkaa sinua?
Lähtisitkö karkuun?
Ajattelin et aika pieni mahdollisuus siihen et päätyis syliin ja siitä seurais kiihkee suudelma..
Olettasitko että hän stalkkaa sinua?
Lähtisitkö karkuun?
Ajattelin et aika pieni mahdollisuus siihen et päätyis syliin ja siitä seurais kiihkee suudelma..
Vastaukset 20
Vanhimmat
En usko että hän minua seurailee ruokaa ihmiset kaupasta ostavat ei siinä sen kummempaa. Minua ei kaipaa kukaan.
Todennäköisesti sydän hyppäisi kurkkuun niinkuin aina.
Tahtoo noi yllättävät tilanteet saada menemään hieman lukkoon ja siinä jää vain toljottamaan paikoilleen :D Varmaan pitäisin ihan sattumana vaan.
Jos näkisin hänet vaikka tutulla polulla pyöräillessä, niin sydänhän siinä hyppäisi kurkkuun. Hän on kaunein nainen, jonka tiedän.
Naiselta vai mieheltä?
Naiselta
Se nyt on varmaa, ettei suudelmia tipu:D
Tuskin näen häntä kaupassa. Yleensä kaikki pakenevat, kun näkevät minut.
Kaupassahan mä sen miehen lähes aina näenkin :D
Oletko myyjä?
Ei kai kukaan hyökkää ensimmäisenä puasailemaan jos näkee kaivattunsa kaupassa tms. Ehkä siinä käytäisiin kahvilla ja sovittaisiin tapaamisesta jos toiselle käy.
sTalkkasi, meni mukamas asian perästä lihastiskille ostamaan läskinsiivuja, läski kun on itsekkin. Huomasin kyllä, että seurasi missä kuljen kärryni kanssa..
Menisin moikkaamaan.
En kyllä helposti huomaisi ihastustani kaupassa. Olen niin keskittynyt kaupan tavaroihin, etten tahdo tunnistaa naapuriakaan kaupassa.
Menisin juttelemaan, koska se tuntuisi luontevalta. On vähän asiaa hänelle, mutta kynnys ottaa yhteyttä muita kanavia pitkin on todella korkea.
Jos hän sen sijaan vaikka seurustelee ja olisi miehensä kanssa, niin varmaan vain nostaisin kättä kauempaa tervehdykseksi. Ja sen jälkeen jatkaisin elämääni yksi asia vähemmän mielessä.
Näin itsekin tekisin.
Tässä kylässä saattaa hyvin törmätäkin. Menisin lukkoon ja mumisisin jotain tyhmää säästä tai muusta.Tai onnistuisin olemaan ihan coolisti, mahdoton ennustaa.
Karkuun en juoksisi, suudelmaakaan tuskin uskaltaisin yrittää siinä tilanteessa antaa? Oletan, et miehet ei stalkkaamista koe niin pahana asiana kuin naiset? Näin ainakin itse koen asian. Ehkä yrittäisin olla vaan suht normisti, ettei toinen häiriintyisi millään tavalla? Mielessäni ehkä haaavelisin vaan, et olisi kiva halata toista rauhoittavalla tavalla.
Hän ei asu täällä päin ja työpaikkansakin on tästä kaukana, en näe mitään syytä miksi hän kävisi täällä kaupassa. Tosin se voisi olla mahdollista jos törmäisimme vaikka jossain keskustan kaupassa. En reagoisi ainakaan negatiivisesti, varmaan olisin iloinen ja yllättynyt.
No jos tämän kylän kaupassa niin aika ihmeellistä se olisi. Hymyilisin kuin Naantalin aurinko onnesta soikeana.