Tuota C-7070 en ole nähnyt vielä missään kaupassa suomessa. Onko kellään tietoa milloin rantautuu tänne suomeen?. Entäpä kumpi mahtais olla parempi toi g6 vai c-7070. Parempaa kameraa tuohon luokkaan ei tietääkseni löydy.
Vastaukset 4
- pnieminen
jos jostain van löytyy niin c5050, parempaa käteensopivaa ja erittäin valovoimaista (f1.8) kameraa ei ole toista markkinoilla. ainakin kova luu g60 vehkeelle, joka tuntuu olyn jälkeen jotenkin ei ihan niin hyvältä.
- pnieminen
kuvanlaadussa ei sitten olympus taidakaan pärjätä paremmilleen.
- kk2
pnieminen kirjoitti:
kuvanlaadussa ei sitten olympus taidakaan pärjätä paremmilleen.
Kuvanlaatua voi esim. www.dpreview.com -sivustolla vertailla (kuten muitakin ominaisuuksia).
Olyn linssit ovat pärjänneet erittäin hyvin. Eipä G6-kamerassakaan tuossa luokassa vikaa ole (paitsi kenties hieman kromaattisen abrevaation kohdalla). - Mika
Ja jos menet kysymään tätä canonin ryhmään, saat vastaukseksi, että canon on parempi:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.134762Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197710Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars102686Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47667Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!27651- 61629
- 47590
Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59535Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29531Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102520