Egyptissähän taitaa olla tuo bakteerikanta kovin erilainen kuin Suomessa. Tiedättekö, onko hautakaupungeissa vielä löydetty "tutakhamonin kirous" bakteeria, joka saattaa sairastuttaa huonomman vastustuskyvyn omaavan, kuten lapsen. sitähän oli joskus löydetty niistä hautakammioista.
Tutakhamonin kirous
minä
31041
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
että seiniä ei kannata ruveta lääppimään ja luin jostakin siellä paikanpäällä et on olemassa rajat kuinka kauan haudassa voi viettää eli 4 tuntia. Oppaathan eivät saa hautoihin tulla enää ollenkaan (ollut voimassa 2 vuotta) koska haudat alkavat kärsiä valtavasta puhetulvasta. Suun kauttahan pääsee ilmoille kaikennäköistä "vahingollista".
Hautakammion seinissä voi kasvaa semmosta vaarallista hometta, että jos niitä seinä tosiaan menee sorkkimaan, voi saada vakavan tartunnan, jopa kuolemaan johtavan!
Hengissä selvittiin eikä edes Jalla Jalla iskenyt koko kolmen viikon aikana.
Tosin lääkitys oli päällä omalääkärikokeilu oli pullo konjakkia joka päivä. Aamulla enen aamupalaa enen ruokailua jokakerta aina kun soimme jotain taskumatista pienet.
En tiedä oliko tämä syynä että mitään tautia ei tullut vai oliko vain hyvää tuuria.
Oppaan mukaan taudin voi saada mistä vain ja kyllä siellä saastaista olikin hotellialueen ulkopuolella 5 tähden hotellit ovat siistejä ja palvelut pelaa.