ds piuhan päässä

kannattaako nintendo ds:ssää pitää latausjohdossa kiinni kun kotona pelailee vai tekeekö se akusta nopeasti huonon niin kuin usein puhelimien akuille käy?
1176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

No enpä tiedä tekeekö aivan niin nopeasti kuin kännyköillä, olen itsekin tehnyt SP:llä samoin aika paljon ja ei ole kaiketi pahemmin kärsinyt, mutta mitä turhaan pitää latauksessa kun pelaa?

Mutta tosiaan, silloin kun kone latautuu, niin voi pelata samalla aivan normaalisti, mutta kyllä se akku saattaa ajan mittaa hieman rasittua jos kokoajan johto seinässä kiinni...

Muuten, jos olet kiinostunut Nintendo DS, niin käväisepä rekisteröitymässä täällä Nintendo DS aiheisille keskustelufoorumeille.: http://www.dsparadise.tk

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kotona? kirjoitti:

kannattaako nintendo ds:ssää pitää latausjohdossa kiinni kun kotona pelailee vai tekeekö se akusta nopeasti huonon niin kuin usein puhelimien akuille käy?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu