Löytyi tälläinen kädentaitofoorumi
http://www.ihanitse.com
Ihan loistava löytö. Tiedoksi muillekin, en ollut aiemmin kuullut.
http://www.ihanitse.com
Ihan loistava löytö. Tiedoksi muillekin, en ollut aiemmin kuullut.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Juu, loistava paikka. Mainostetaan vaan tällä noin viidesti päivässä. ;o)
Oho. En ollut huomannut että siitä olisi puhuttu aiemmin. Sori.
kun ihanitse tuli muotiin? Ainakin Kapiokirstu ja Käsityökori on tosi vaisuja, Ellejäkään ei aina käsityöt innosta. Punaisen langan löysin hiljattain ja siellä ei tapahdu juuri mitään. Eli onhan näitä vaihtoehtoja
Mun mielestä ei ole ollutkaan mitään vastaavia foorumeita kuin Ihan Itse. Kapiokirstu on aika sisäänpäinlämpeävä ollut ja keskittynyt aika yksipuolisiin, käsityökorikaan ei ole ollut kovin aktiivinen ikinä. Mikä on punainen lanka?
Paperintekijöitäkin ! hienoa.. itse teen käsintehtyä paperia ja kartonkia työkseni
Nicehousekin pitää sisällään käsityökeskusteluja
Itse tuonne kyseiseen foorumiin eksyin jonkin aikaa sitten.
Näyttää ko. foorumi saavuttaneen suosion, mikä on omassa luokassaan ja tuntuu toimivan paremmin, kuin hyvin.
Ehkäpä tuo on syntynyt tarpeesta, kun noi muut, mitä olen aiemmin selaillut on olleet enemmän tai vähemmän sellaisia "sisäänpäin" kääntyneitä.
Ne on ollut sellaisia, että ei niissä ole paljoo uskaltanut kysellä, ettei tee itteesä tyhmäks.
Tuonne kun ehdottelee, niin eiköhän sinne saa aiheeseen kuin aiheeseen palstaa.
Mun mielestä toi on ihan hyvä juttu.
Kyllä sielläkin osataan nämä sisäpiirijutut. Olen palstaa seuraillut. Joillekkin varmaan ihan hyvä palsta.
No aina löytyy valittajia. Mun mielestä ihan loistava foorumi, tosi hyvää porukkaa, innokasta ja avuliasta. Hyvin paljon eri alojen osaamista ja mielettömän selkeää menoa. Jotkut ihmiset selkeästi tuntee toisensa hyvin ja jotkut huonommin. Paljon avoimempi kuitenkin kun useimmat, varmaan paljon johtuu siitä miten moderaattorit on valittu. Ovat taitojensa eivätkä tuttavuuden kautta pääseet.
Ei kaikki eri mieltä olevat ole valittajia, vaikka siihen lokeroon on helppo laittaa.
Minä myös olen pitänyt. Tosin aikaa jää vähän kun tuolla innostuu ihan kaikesta :)
palstan säännöt... ja muistakaa käyttäytyä niiden mukaan (vai mitä mieltä olet Johanna?).
No, kaikesta voi olla montaa mieltä. Minun mielestäni säännöt ovat se syy, miksi tuosta on tullut niin suosittu. Voi olla turvassa sen suhteen, ettei palstalla ainakaan julkisesti kehoiteta varastamaan mun tekemisiäni tai ideoitani. Uskallan siis kertoa niistä tuolla.
koskaan et voi olla varma varastaako joku sinun ideasi...
Toisaalta et voi koskaan tietää onko joku jo aiemmin toteuttanut sinun uuden ideasi.
Minulla ei jää aktiiviseen muistiin mitä käsitöitä näen ja voi toteuttaa "oman idean" ja huomata jälkeenpäin, että vanhoissa lehdissä tai valokuvissa olen nähnyt vastaavanlaisen, mutta olin vain unohtanut nähneeni sellaista.
itsekin olen tuonne liittynyt, loistava paikka!!!!