Susi lampaan vaatteissa!

*Katri*

15 vuoden kokemuksella Neitsyistä, voin kertoa, että he ovat todellisia susia lampaiden vaatteissa! Näyttelevät lauhkeaa, mukavaa, ystävällistä, leppoisaa ihmistä. Selän takana puhuvat paskaa, juonittelevat, valehtelevat, pettävät jopa parhaan ystävänsä. Mitään ei sanota päin naamaa kenellekkään.

Sen lisäksi Neitsyt puhuu aivan toista kuin ajattelee. Tutuin repliikki Neitsyen suusta "Mulle on aivan sama, Ei väliä" kysyttäessä mitä tehdään.

Neitsyttä ei voi myöskään syyttää omperäisyydestä, jokainen asia/ele on matkittua.

Positiivisina piirteinä uskomattoman pitkä pinna, ei "räjähdä" koskaan.

15

2721

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tara-Soturi

      tollasel neisyt miehel ei tuu koskaa lasti sisään. se ei laukee. mä haluun saada sen sisään ku mä oooon oooiinnaasss.

    • paras

      ite oon neitsyt horoskoopiltani, enkä oo yhtään tollanen. meidän kaveripiirissäkin mä olen se joka sanelee säännöt, ja sanon asiat vähän liiankin suoraan. kyllähän me turhamaisia ollaan, muttä äläpä ämmä yleistä.

    • Raputar

      Olet ikäväkyllä aikalailla oikeassa. Minäkin olen joutunut katsomaan jo yli kuusi vuotta tuollaista neitsyt-naista. Miksi? Hän on hyvä ystäväni, mutta ärsyttää välillä suunnattomasti tämä "Minä teen mitä tahansa kavereideni puolesta, mutta he eivät mitään" "Minä olen niin kiltti ja kultainen" Todellisuudessa sisältä aika mätä. Hänessä on kaksi puolta; kultainen ystävä ja "ystävä" joka haluaa ettei ystävät ole onnellisia ja "vie" näiden miehet. Pyörittää ex-miehiä ympärillään, vaikkei oikeasti ole edes kiinnostunut, mutta haluaa vain että hänellä on aina joku ihailija.

      • *Katri*

        Entinen ystäväni teki kaikkensa pilatakseen yhteisten kavereidemme välit.. Hän puhui jokaisesta paskaa minkä kerkesi, "kultaisella imagollaan" sai meidät uskomaankin nämä jutut. Lopulta kaikki olivat riidoissa keskenään, ja ainoastaan Neitsyt-tyypillä oli tämä kaverijoukko. Eli kukaan ei voinut kaveerata enää muuta kuin Neitsyen kanssa, näiden ärsyttävän todenmukaisesti sepitettyjen satujen takia.


      • Oinas heppu
        *Katri* kirjoitti:

        Entinen ystäväni teki kaikkensa pilatakseen yhteisten kavereidemme välit.. Hän puhui jokaisesta paskaa minkä kerkesi, "kultaisella imagollaan" sai meidät uskomaankin nämä jutut. Lopulta kaikki olivat riidoissa keskenään, ja ainoastaan Neitsyt-tyypillä oli tämä kaverijoukko. Eli kukaan ei voinut kaveerata enää muuta kuin Neitsyen kanssa, näiden ärsyttävän todenmukaisesti sepitettyjen satujen takia.

        Tuommoinen on todella törkeää, että kaikki meni. Neitsyt on sellainen ja mies vielä,tietäähän ne. Vaikkan näin tuntuisikkin... Oletko käynyt lääkärissä. Eihän tuommoista voi ollakkaan. Me oinaat ja neitsyet,herranen aika. Eihän meillä voi olla muuta kuin ystävyyttä.Minun mielestäni ollaan ystäviä kaikki.


    • Tarom86

      Olet oikeassa. Jospa väittäisin että, Neitsyt on ehkä eläinradan petollisin merkki. Sillä olen itsekkin Neitsyt ja tiedän kyllä mistä puhut.
      Ystäväni on myös Neitsyt. Olemme monta kertaa juoruilleet ja pilkanneet selän takana kaikkia mahdollisia ihmisiä ja meidän ystäviä. Se on tosi väärin mutta, on ollut kyllä todella hauskaa. Yleensä 2 Neitsyettä ovat parhaat ystävät ja yleensä ovat keskenään luottoystäviä sekä erottamattomat (vrt. kuin paita ja peppu).
      Mutta, 2 Neitsyen välinen suhde ei tule onnistumaan ei millään. Se on katastrofi. Ainakin omasta kokemuksesta päätellen.
      Neitsyt näyttää muiden silmissä eläinradan rehellisimmältä merkiltä ja enkeliltä mutta, sisällä on piru ja paikoitellen jäätynyt sydän ja myöskin Neitsyt on loistava teeskentelijä ja yleensä saattaa kestää mitä vain. Mutta, kun Neitsyt suuttuu... huh, huh. SE ON menoa.. Kannattaa pinkoa pakoon, Neitsyt ei nimittäin luovuta riitatilanteessa ja koko ystävyys tai suhde voi kaatua siihen ja älyttömiin vaatimuksiin. MUTTA, häpeää sekä julkista häpeää Neitsyt ei kestä.
      Että, tälläista. Kommetteja.

    • kisuska

      SIIS NIIN TOTTA!!! TOI "IHAN SAMA" REPLIIKKI ON KUULTU MILJOONA KERTAA, SÄÄLI VAAN ETTÄ SEURUSTELEN SELLASEN KANSSA.. SIIS SÄÄLI JA SÄÄLI, MUT ÄRSYTTÄVÄVN PITKÄ PINNA, ITSE SAA AINA OLLA SE JOKA HERMOSTUU JA MÄHÄN EN SUUTU HELPOSTI TAI MITÄÄN..

    • tosi vittuuntunut neitsytämmä

      ..suomalaiset keskimäärin ovat neitsyitä, tahtoivat tai eivät. Minä vilpittömänä neitsyt-ihmisenä olen oppinut tässä kovassa maailmassa, miten ollaan mahdollisimman ilkeitä toisille. Esimerkiksi täällä foorumeissa. Toisekseen, olen moninkertainen neitsyt ja minulla EI OLE PITKÄ PINNA. Puoli tuntia sitten huusin niin lujaa että koko talomme sen kuuli. Ukko kun haluaa laulaa karaokea kiirastorstain iltana kerrostalossa kaiuttimien kautta. Hän ei olekaan yhtä tylsä ja ärtyisä paska kuin meikä.

      Mitähän nyt itsekin teet, muuta kuin arvostelet??? Ja mikä oli aurinkomerkki?

    • enk

      miksi näytteliät tekee töitä

    • jyu

      miksi näytteliät tekee töitä

    • noypädi

      miksi näytteliät tekee töitä

    • lily

      mä en ainakaan näyttele mitään vaan sanon asiat suoraan, etkö sä ymmärrä et neitsyt tunnetaan suorasta kritiikistä, ei mistään kaksnaamaisuudesta tai selkäänpuukottamisesta.

      ja taas mua ärsyttää kun ihmiset tulee moralisoimaan neitsyitä, vaikkeivat taida tietää että MYÖS NOUSEVA MERKKI VAIKUTTAA. tästä tulee taas sellanen fiilis, et tietääkö ketjun aloittaja mitään asiasta.

    • Anonyymi

      Heh, hauska lukea 20v vanhaa lankaa. Mitähän kuuluu kirjoittajille nyt :)

      Oon itse kalat ja koen, että kalat on todellakin susi lampaan vaatteissa, ainakin itse. Kukaan ei milloinkaan uskoisi minua sellaiseksi, millainen oikeasti olen. Kukaan ei tiedä sitä, ei edes lähimmät ihmiset.

    • Anonyymi

      Ystävä kallis, huomaa ero käsitteiden välillä: neitsytsyntyinen ja Neitsyen merkeissä syntynyt ihminen on kaksi eri asiaa!! Oinas on luonnostaan neitsytsyntyinen.

    • Anonyymi

      Periskooppi on uusin tähtimerkki muttei taivaalla.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      149
      3969
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      12
      3581
    3. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      49
      2957
    4. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      12
      2952
    5. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      145
      2551
    6. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      54
      2273
    7. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      18
      1579
    8. "Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko

      "Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For
      Maailman menoa
      105
      1456
    9. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      63
      1334
    10. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      39
      1213
    Aihe