Aborttiuskonnon uhrit ja kustannukset

Anonyymi

Uskonnoista väkivaltaisin ja epä-älyllisimpiin kuuluva on moolokistinen aborttiuskonto. Sen uhreja eivät kuitenkaan ole vain, painostuksessa murtuneet tai hurahtaneet ja elämänsä pilaavat uskikset Aborttiuskonnon uhreja ovat ensi sijassa viattomat lapset, jotka mukavuusaborteissa surmataan ”rasittavuutensa vuoksi”. Myös perheet hajoavat lapsien teilaukseen,

Aborttiuskonnon harjoittavan väkivallan kustannukset myös yhteiskunnalle ovat valtavat. Jokaisen tuhannen lapsen abortoinnin tuottama tappio on n. 4 miljardia euroa = 4 000 000 000. Yhdeksän tuhannen lapsen abortointi tuottaa kansantalouteen n. 36 miljardin euron vajeen vuosittain.

2

68

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nuo luvut varmaan eivät ole mutua?

      Ilmeisesti et oikein ymmärrä suurempia lukuja?

    • Ajattelit sitten, että saman sisällön spämmääminen sen tuhannen kertaa muuttaa jotenkin tuon sinun mielikuvitusmaailmasi olemassa olon totuusarvoa? :) Oikeasti se kyllä vaan valaisee ja vahvistaa tietoa abortinvastustajien henkisestä lahjakkuustasosta ja onkin tarpeen, että ihmiset näkee nämä hulvattomat argumentit jotka on saavuttaneet ajat sitten jo parodiahorisontin. Viihdettä parhaimmillaan.

      Tässäpä hyvä vastine tähän uskontonäkökulmaasi:

      "Fundamentalismi tarkoittaa lujaa pitäytymistä tiettyihin periaatteisiin, koska ne ovat ainoita ja absoluuttisesti oikeita tapoja asioiden hahmottamiseen. Fundamentalisti osaa esimerkillisesti erottaa käsitteet ”meidät” ja ”noi” toisistaan. Fundamentalistisiksi kutsutaan sellaisia uskonnon muotoja, joissa uskomuksen kohteita pidetään totena. Tai oikeastaan pitäisi sanoa jossa kohde on totta, sillä kaikki muut näkökulmat ovat Helvettiin joutuvien pakanoiden ininää. Heitä ei tarvitse pitää minään (ja sama koskee homoja ja naisia). Vain sellainen ihminen, joka on löytänyt isminsä, voi olla fundamentalisti.

      Fundamentalistin tunnistaa siitä, että tämä kiistää olevansa fundamentalisti. Fundamentalistin mielipiteen tiedon mukaan kaikki muut ovat fundamentalisteja. Silloin, kun fundamentaalit eivät tee näin, toimivat he fundamentaalisesti ja saavat täten aikaan huonoa mainetta fundamentalismille, jolloin vihollisten eri mieltä olevien herjaaminen oikeaoppinen nimittäminen fundamentalistiksi saa lisää tehoa. Fundamentalistit ovat tunnettuja suvaitsevasta asenteesta kaikkea, etenkin tieteellisesti todistettua tutkimusta kohtaan. He rakastavat jokaista ihmistä maan päällä. Erityisen hyvin fundamentalistien avoin mieli näkyy heidän tavassaan keskustella rakentavaan sävyyn asiasta kuin asiasta." :D

      Lähde: Hikipedia

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      92
      2157
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      44
      2117
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1845
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1370
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1261
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1151
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1080
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      57
      1033
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      67
      946
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      285
      910
    Aihe