Niin että mistähän tuloista sekin veroja yhtään mihkään maahan makselee.Mika niitä veroja makselee eikä Erja.Erja muuten oli jo nuoruudessaan päättänut päästä rikkaisiin naimisiin vähän niinkuin Johtaja Uuno Turhapuro.
Veron Maksaja Erja Häkkinen
mitä veroja
5027695
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 50
Vanhimmat
Ertsi kuului kauan sitten nuoruudessaan sosialidemokraattien nuorisojärjestöön "Nuoret Kotkat".
tsemiä vaan ERJA ja MIKA!
AINA SITÄ JUTTUJA TULEE JOKA ASIASTA!
MINUNKIN POIKANI ON MUUTTAMASSA ULKOMAILLE JA MAKSAA VEROT SINNE!
SUOMEN OIS PIKKASEN OPITTAVA VEROJEN SUHTEEN MIKÄ AJAA MONET ULKOMAILLE!
Koulutat lapsesi ja hoidatat hänen terveytensä suomalaisten veronmaksajien kustannuksella, sitten kun olisi aika maksaa saamaansa takaisin niin paetaan ulkomaille veroja pakoon! Todella isänmaallinen meininki teillä mustalaisilla!
Voi kerpele, paistaa niin läpi toi miks ei mulla oo mitään ja nekin vähät menee veroihin. Mee töihin
NIIN JUST, EIKS OO KAUHEETA KU MAAILMALLE LÄHTEE KU TÖITÄ LÖYTYY!!!
OLEN MUUTEN MAKSANUT MUKSULLENI VAKUUTUKSEN VAUVASTA LÄHTIEN JA IHAN OLEN ITSE MAKSANUT MIEHENI KANSSA RITTÄJÄVEROA,TEL,LEL YM.
PIKKASEN ENEMMÄN KUIN SINÄ ..LUULISIN.
JA HARRASTUKSISTA LAPSELLENI VIIMESEN PÄÄLLE,
JOSTA NYT TULI AMMATTI.KOITA PAREMPAA JÄLKIKASVULLESI JOS SULLA SEMMOISTA ON. EPÄILEN.
NO HYVÄÄ JATKOA KUITENKIN SULLE!!
Viisaat sioittaa ulkomaille..Manon the silver mountain..
Älä nyt höpötä. Ei meilläkään ole kukaan mitään saanut. Eikä olla pyydettykään.
tosiaan Erjan tarkoitus on ollut hakea rikas puoliso ja onnistui:) Vaan eipä ole mammona onnea tuonnu ja onhan valtiomme kouluttanut ainakin Mika ammattikoulun käynnyt, vaan jäi koulutus veromarkoista maksamatta. No onhan Nina Mikan sisko sentään vielä Suomessa:)
No voi voi, jäi valtiolta saamatta levyseppä hitsaajan ammattiin valmistuva kaveri käyttämättä. Eiköhän se julkisuus arvo suomelle ole hieman suurempi, eikä siitä kiitä kukaan. Ja mitä "pahaa" on olla naimisissa ja vielä rikkaan kanssa, onko se joku synti. Taitaa olla tyypillistä suomalaista kade-narinaa taas......
Häkällä on Suomessa useita kiinteistöjä. Joka ainoasta hän on ostaessaan maksanut 4% varainsiirtoveron ja maksaa myös vuosittain kiinteistöveroa 0,5-1 % kiinteistöjen verotusarvosta.
Ammattikoulu on siinä kyllä tullut maksettua. Repikää siitä, kateelliset.
Jutun pointtihan tossa on se että Erjalla ei ole mitään muuta tuloja kuin tuulen huuhtoma perse.Ja rouva puhuu verojen maksusta me muodossa.Se nyt on ihan sama mihin noi muutamat urheilulla rahaa tekevät veronsa maksaa.Suomessa rahaa todella tekevät eivät maksa veroja mihinkään,siinä olisi Manulle pohdittavaa.
Kai se Erjakin jotain laskutti siitä Miljonääri-Jussissa mukanaolosta? Ja onhan sillä ollut jotain muitakin telkkarijuttuja.
No, pientähän se on Mikaan verrattuna.
kyllä mikakin maksaa veroja joka voitosta maahan misssä kisat pidetään
Erja on fiksu nainen,tietää mitä tahtoo.Mika on symppis tyyppi,en usko että ollenkaan huono valinta aviopuolisoksi.
Vaikka olen köyhä,en ole kateellinen heidän maksetuista tai maksamattomista veroistaan.
Kaikilla meillä on omat ilomme ja surumme joihin ei aina rahallakaan voi vaikuttaa.
Kaikkea hyvää heidän perheelleen!
Korkeintaan bensaa,tupakkaa tai alkoholia ostaessaan ja niitäkään ei omilla rahoilla osta.
Millä omilla rahoilla? Jos muija on naimisissa Mikan kanssa, ni kyl se käyttaa perheen rahoja niinkuin kuuluukin, Pelle! Hanki elämä, äläkä narise täällä sitä et sulla ei oo fyffeä!
teistäkin narisijoista maksaisi tänne älyttömiä veromääriä, jos olisi rahaa yhtä paljon kuin näillä "veropakolaisilla"? Ja toinen asia: Täytyykö rikkaan mennä naimisiin toisen rikkaan kanssa, ettei tällaista helvetin polemiikkia syntyisi?
V...u kateellisten p-puheita !!!
*komppaa*
Kyllä se on sellainen juttu, että ei mua ainakaan kiinnostaisi luovuttaa puolia tuloistani valtiolle, jossa en edes asu tai jonka palveluita en käytä. Kuinka moni teistä olisi moiseen valmis?
Eiköhän nyt pistetä ne suukut suppuun ja olla vähemmän kateellisia paremmin menestyville.
Niin ajattelin vaan.Saikohan Mika ansiosidonnaista
kun jäi pois formiloista. Vai eleliko Hugosta saamillaan lapsilisillä.
Olis ollut siisti veto Häkältä liittyä Loimaan kassaan ja vetää sit kunnon korvaukset!
Totuus on se, että minä ja sinä, siis me täällä Suomessa pidämme verovaroilla yllä kuolinvuoteita näille ulkosuomalaisille, jotka eivät maksa veroja Suomeen. Sama koskee myös muuta vaihtoehtoelämistä, terveyskeskukset ovat kaikkien käytettävissä vaikka ei osallistuisikaan niiden ylläpitoon.
Onkohan tosiaan niin, että Mika nyt muiluttaa sun tekemän kansantalouden omaan tyhjään taskuun sitten kun on köyhä ja tutiseva ex-F1-miljonääri ja sä jäät ilman sun maksamia etuuksia?
Jos hankkii koulutuksen ei tarvitse päästä rikkaisiin naimisiin, eikä kukaan v**tuile oikeinkikroituksesa.
kateellisista tolloista tietää, mitä Erja Häkkinen todella tekee.Ei varmaan kuluta aikaansa
toisten parjaamiseen ja kadehtimiseen.
Maksakoon veronsa mihin lystää.
että jollain konstilla on heidätkin koulutettu ja kasvatettu, että voivat muuttaa sitten veropakolaisiksi.
Konstihan on veronmaksu, nyt kun pitäisi maksaa takaisin, ollaan niin nyrpeetä. Kuitenkin yhteiskunnassa hommeli menee niin että sillä jolla ei ole sille annetaan ja sillä jolla on, on myös maksut ja vastuut kannettavana.
Oishan se Erjan ja Mikan mielestä varmaan paha juttu jos heidän rahoillaan maksettas lasten koulunkäyntiä ja vanhusten ihmisarvoista hoitoa.
Ei ole sivistys tarttunut vielä vaikka parhaissa piireissä pyöritään.
ei kyllä niin montaa ole, että heiltä saadut veromiljoonat olisivat veropotissa yhtään enempää kuin hyttysen paska Itämeressä.
Tuovathan he puolestaan Suomea tunnetuksi maailmalla ja sitä kautta välillisesti varmasti saman verran euroja maahamme kuin keskiverto suomalainen maksaa veroja.
Paljon koulun penkkiä kuluttanut
Eiköhän kannattaisi edes yrittää, jos saisi itselleen töitä ja rahaa. Mika on maksanut monin verroin ne kulut mitä perhe on käyttänyt tai mitä tulevat käyttämään, joten ole sinä siipiveikko hiljaa, tai muuta Kiinaan toi johonkin muuhun hyvään valtioon missä kaikki on yhteistä!
Sitten jättää omat hyttysenpaskani maksamatta.
ei taida olla varaa siihen!
Eikös se Mika ollut eks- Kilpa Autoilia, selläinen Formula Kuski?
Naurettavaa sanoa, että Erja hamusi rikkaisiin naimisiin. Etpä taida olla tutustunut rouvan omaan uraputkeen ollenkaan.
Olen myös samaa mieltä Häkkisten kanssa siitä, ettei heidän todellakaan pidä tänne maksaa verojaan, eivät edes asu täällä. Naurettavaa.
Ajatelkaapa itenne samaan asemaan ja arvostelkaa sitten.
Tuurakaan pahemmin veroja maksellut vaikka rahaa oli kuinka hän sanoisi .Jokohan Erja on prosentit jakanut.
On siis tosi raskauttavaa lukea ja kuulla näiden älykääpiöiden kateudesta.
Tämä pariskunta on ansainnut rahansa. Tehköön niillä mitä haluaa. Toivottavastai eivät maksa suomeen mittä teidän vittujen elättämiseksi.
Toi on oikeaa puhetta. Meille on kaille annettu sama mahdollisuus, jotka näitä sivuja luemme, että voi tehdä niinkuin haluu. Sitten on näitä iskän/äitin kouluttamia, kommareita,vasureita, tai sos dem tyyppejä, jotka oikeesti ei tiedä mistään mitn.
Jos Mika loukkaantuu esim. Tunturirallissa, niin viedäänkö hänen Monacoon ensiapuun ja sairaalaan, tuskin. Tästä on kysymys!
Tämä meni jo asian vierestä.........
Jos se näistä pillittäjistä ois kiinni niin ei varmaan vietäs mihinkään......
Ei sitä veroilmoitusta tällaisissa asioissa kysellä!!!!!!!!!
ps.varmaan tämäkin asia kunnossa.Tuskin hän veromarkkojen armoilla on.
Jos Mika loukkaantuu esim.Tunturirallissa,korvaa pakollinen vakuutus tk.maksut ym.
Jos ei veronmaksajia, ei myöskään ensiapuasemia, tätä tarkoitin.
Erjahan on vain hirveä pyrkyri ja siivellä eläjä,joka todellakin pääsi rikkaisiin naimisiin.Keinot olivat vaan kyseenalaiset,itkeskeli Mikan sängynlaidalla kun toinen oli lähes koomassa,haistoi tilaisuutensa tulleen(rahan).Mika oli onnettomuuden jälkeen vielä vähän sekaisin kun Erja päätti hankkiutua raskaaksi,jotta saisi tukevamman otteen Mikasta (lue rahasta).Erja on jo vanha ämmä eihän Mika olisi tuollaista ottanut jos olisi järjissään ollut.Nyt Erja puhuu ja antaa haastatteluja kuin Mikan saavutukset olisivat hänen ansiotaan.Kyllä Häkä oli oppinut ajataidon jo silloin kun Erja vielä etsi uhriaan.
Et sä voi olla tosissaan tommosen jauhannan kanssa?
Tosta paistaa niin selvästi läpi kateellisuus tai muuten vaan paskan jauhannan harrastuneisuus.
Jotain rajaa. Aivot on julkisuudenkin henkilöillä...
mitä vikaa vasureissa on,kysympähän vaan.
Eikö naisia jotka antaa persettään rahasta kutsuta huoriksi.Jotkut vaan saa siitä satasen toiset enemmän.
Yritähän hankkia apua noihin läpinäkyviin ongelmiisi tarpeeksi ajoissa. Huh.
erja haki hakemalla varakasta miestä, biletti ja hyppi rahakkaiden kundien perässä. Se koira älähtää johon kalikka kolahtaa. Ettet ois ite Erjan kamu... vaikeeta vaan huomata ihmisten rahanahneus..................
erja hänet tapasi...
Erjan äiti oli sisarvainajani työkaveri, ja kertoi, että ei Erja olisi Mikaan vilkaissutkaan, ellei tämä olisi ollut rikas julkkis.
Erjan äiti kuoli kovana tupakoitsijana keuhkosyöpään, mutta ei Erja käynyt edes katsomassa sairasta äitiään. Eihän sellainen ole trendikästä!
Mikalla oli ollut jo monen vuoden ura takana ja ajoi yhdessä parhaista talleista ykköskuskina. Samassa asemassa kuin Kimi Räikkönen nyt. Tottakai Mika oli silloin jo todella rikas!
Tuo hanha haaska...pääsi kuin pääsikin rikkaisiin naimisiin.
Kyllä nyt on kuppikin maistunut, meinas viedä koko miehen, mutta annoin vain pikku sormen...