heippa,
onko joku kytkenyt kyseiseen inteno dg200 laitteeseen usbn kautta kovalevyä.
en saa sitä tunnistamaan levyä koneille.
voitko vinkata miten se onnistuu.
youtubea oon selannu ja ettiny videoita. en löydä oikeaa vastausta.
olen yrittänyt suorittaa run ohjelman kautta kovalevyä, ei onnistu.
arvostan apua/ohjausta vastauksen juurelle videon tai keskustelupalstan neuvojen luo.
inteno dg200 päätelaite modeemi wifi
3
1514
Vastaukset
Voisit ensin kokeilla resurssijakoa reitittimeen liitetyllä muistitikulla.
En juuri Intenoa tunne, mutta useimmat reitittimien käyttöjärjestelmät ovat niin rajoittuneita, etteivät tunnista juuri muita tiedostojärjestelmiä kuin FAT:in ja mahdollisesti exFAT:in.
Tarkista, että kiintolevysi on formatoitu käyttämään FAT32- tai exFAT:ia. Muistitikuthan yleensä ovat oletuksina näissä, joten USB-tikuissa ei ongelmaa ole.kiitos,
kokeilen ja katson kohta, entä osaisitko neuvoa hyvää ohjelmaa jolla korjata muistikortin ongelmia. kortit ns. "merkkikortteja" joten ihmetyttää miksi nuo hajonneet. en ole aina muistanut niitä ohjelmallisesti irroitella, vetänyt vaan pois, ehkä se rikkonut.samusuomessa kirjoitti:
kiitos,
kokeilen ja katson kohta, entä osaisitko neuvoa hyvää ohjelmaa jolla korjata muistikortin ongelmia. kortit ns. "merkkikortteja" joten ihmetyttää miksi nuo hajonneet. en ole aina muistanut niitä ohjelmallisesti irroitella, vetänyt vaan pois, ehkä se rikkonut.No kun tuli puheeksi, niin itseltäni ei ole hajonnut vielä yhtäkään muistikorttia.
Asiakkaille olen kehottanut käyttämään Recuvaa, koska eipä kellään ole vielä ollut simahtaneella kortillaan mitään niin arvokasta, että olisi hän maksanut sen palautusyrityksestä, joka lisäksi on hyvin epävarma. ; )
USB-tikkuja on minulta mennyt muutama, ja nekin aina sillai "poks", että pimenevät kokonaan, eikä niitä enää millään konstilla saa tunnistumaan mihinkään. SER-jätteisiin ja uusi.
P.S. Recuvaa tekevä Ccleaner on nykyään niin kiero firma oheissontaa tyrkyttäessään, että kannattaa olla varovainen sen kanssa, mitä lataa ja hyväksyy oletuksena asennettavan.
Tutki myös muita mahdollisuuksia, ettei "ilmainen" käy turhan hankalaksi ja ehkä arvokkaaksikin:
https://urly.fi/1hDl
Sääli: Recuva ainakin oli hyvä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv252426- 1142066
- 1151681
Syitä välttelyyn
En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?421533Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.91477Miksi kaivattunne
ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo901065Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0161201016Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt87965Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno35957Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu
Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu15949