Miten esto puretaan?

Minä laitoin yhdelle vaarattomalla sivulle ruksin että en salli ja nyt sitä sivua en saa auki.
Kyseesä on salasanalla avattava sivu..
Kun yritää tilata uuden salasanan ei tule koskaan sähköpostiin.
Muutivat sivuissa alustan. Vaha tomi utta uusi ei.
Mitä tehdä?
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ihan ensimmäiseksi; opettele kirjoittamaan.

Äänestä
  • Aika hassua että joku jaksaa valvoa päivstämässä kirjoitusvirheitä. Otan osaa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Aika hassua että joku jaksaa valvoa päivstämässä kirjoitusvirheitä. Otan osaa.

    Siitä on hauskuus kaukana, kun aikuiset ihmiset eivät osaa kirjoittaa. Nykyään ollaan niin helvetin laiskoja, töihinkin mennään jos on aivan pakko, ja sittenkin tehdään itsensä työnantajalle niin kalliiksi kuin mahdollista. Nämä luuserit eivät välitä siitä mitä heistä ajatellaan. Eletään jossain "pilvi" maailmoissa todellisuutta paossa. Millään ei ole mitään väliä, jos jotain tehdään, tehdään se sinne päin.

    Äänestä

  • Kokeilepa kirjoittamista mobiililaitteen näppäimistöllä. Usein vielä on päällä automaattikorjaus, joka korjailee miten sattuu.

    PS. "Pilvimaailma" on yhdyssana.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kokeilepa kirjoittamista mobiililaitteen näppäimistöllä. Usein vielä on päällä automaattikorjaus, joka korjailee miten sattuu.

    PS. "Pilvimaailma" on yhdyssana.

    Joo, olisiko pitänyt käyttää yhdysviiva; "pilvi"-maailmoissa. Ei löytynyt ohjetta tuohon kuinka jonkin yhdyssanan alkuosaa painotetaan.

    Äänestä

Ei aavistustakaan minne sen ruksin laitoit, mutta kai sieltä jostain vähän etsiskelemällä löytyy ne laitetut ruksit että voi ottaa pois.

Äänestä

Jos jotain odotettua sähköpostia ei tuu niin kato nyt ainakin ettei mene roskapostikansioon.

Äänestä

Avaaja

Laitoin ruksin kohtaan en salli, koska tuntui epäilyttävältä. Mutta sitä se ei ollut ja nyt pitäisi saada auki että pääsee kirjautumaan sivulle.
Ei ole roskapostissa.
On tälläinen gallup kysely sivu josta on kysymys.

Äänestä
  • Mikä laite jossa laitoit ruksin päälle?
    Mikä selain käytössä?
    Mikä ohjelma tarjosi mahdollisuutta ruksia sivusto epäilyttäväksi?

    Äänestä

Firefox oli silloin käytössä.
Mutta ei toimi myöskään muissa selaimissa.
Sivu oli Gallub forum/ Kantar joka on kalluppi sivu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Minä laitoin yhdelle vaarattomalla sivulle ruksin että en salli ja nyt sitä sivua en saa auki.
Kyseesä on salasanalla avattava sivu..
Kun yritää tilata uuden salasanan ei tule koskaan sähköpostiin.
Muutivat sivuissa alustan. Vaha tomi utta uusi ei.
Mitä tehdä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu