Kertokaatten tyhmälle että mitä se itsesääli tarkoittaa? Niinku ihan perinpohjaisesti. En oo oikein koskaan ymmärtänyt tätä itsesääli juttua???? Vähän niin kuin tuota masennustakaan. Välillä väsyttää, välillä potuttaa aika paljonkin mutta että lamaannuttava masennus? Ei oikein ymmärrä sitäkään.
"A-no-muumi"
itsesääli???
3
155
Vastaukset
- Anonyymi
Minulle itsesääli tarkoittaa esim. sitä, miten nämä uli-ulit itkee rumuuttaan ja mahdottomuuttaan ja kuinka koskaan milloinkaan kukaan ei voi rakastaa saati pitää minusta. Olen huonoin ja epäonnistunein jne. Tällaiset tyypit oikein kieriskelee itsesäälissä. Rypee itse kehittämässään kurassa ja auta armias jos näille yrität jotain ratkaisua tai rohkaisua antaa!
Nämä ovat omalla kohdallani niitä pahimpia itseään sääliviä ja nostavat todella niskakarvat pystyyn. Mikään ei ole niin luotaantyöntävää.
On muunkinlaista itsesääliä, mutta annoin yhden esimerkin. pahimmasta päästä.- Anonyymi
Noi on vaan valittajia. Voidakseen sääliä jotain on asetuttava jonkun yläpuolelle. Siis jos voi tuntea sääliä itseään kohtaan, olisi itsessä oltava joku toinen , se joka säälii.
- Anonyymi
Kiteytettynä itsesääli johtuu siitä että ei ole tyytyväinen omaan itseensä, olemiseensa, tekemisiinsä, sanomisiinsa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2042945Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391560Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus921412- 881322
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e401246Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1481176Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121148Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze119969Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89892Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44773