Oon heikkolahjainen luuseei ja työtön. Mulla ei oo ketää kavereita. Nukun päivät. Haluaisin tyttöystävän mut en saa. Joudun loppuelämän olee ilman rahaa ja työtön luuseri ilman naista ja elämää. Joistaki syntyy Heikkolahjainen. Menen nukkumaan.
Heikkolahjainen
Anonyymi
20668
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Älä ole enää, sillä lahjoja saa anomalla. Töistä en sano. Älä koskaan häviä tässä.
Mun elämä on täyttä paskaa.
Kukaan elämäs ei halua olla missää tekemisis. Mulla on seinät ja olen jo hullu.
Toivon et loppuis tää kärsiminen joskus. 7000 e velkaaki ja ei töitä ollut koskaa.
Ei ketää kiinnosta tällänen luuseri. Mä oon aivan pohjasakkia. Onneks helppo hypätä junan alle koska vaan.
Rygdy harrastamaan jotain, Ota koira, siitä on seuraa, tai kissakin käy,
Varmaa pitäs olla eläin ettei oo kokoajan ihan yksin.
Mitä sinä haluaisit ja toivoisit meiltä, kun tänne kirjoitat?
No en tiedä. Pitäisi päästä psykoterapiaan.
Aöoittaja,älä moiti itseäsi. Minä olen nelikymppinen. Koulussa aikanaan kiusattiin, narsisti äidin kasvattama.. Sisarukseni ovat saaneet hommattua omat omistuskodit,työtä,rahaa ym. Mitä minulla on. Velkaa,kelan tuet. Muutama parisuhde takana,niissä minua vain huijattiin ,käytettiin hyväksi. Onneksi minulla on lapset. Lapsenlapset myös. En tosin pysty isoja taloudellisia apuja heille antamaan. Olen paljon luuserimpi kuin kukaan teistä. Tällä hetkellä fyysinen sairaus estää työnteon ja päälle keskivaikea masennus. Että näin. Yritetään silti sitkuttaa elämässä jokainen jookos.
Mehän olemmekin vasta niitä parhaita ihmistyyppejä, kun meiltä löytyy paljon humaanisuutta! Hyvä me! Luusereista löytyy paljon kaloja, härkiä ja rapuja.
Onko joku röyhkimys sanonut sulle joskus että olisit "heikkolahjainen"? Lakkaa toistelemasta itsellesi tuollaisia mitäänmerkitsemättömiä solvauksia. Et taatusti ole sellainen vaan lahjakas ja mielenkiintoinen ihminen, josta ainakin minä tahtoisin tietää enemmän.
Psykoterapia tekisi sullekin varmasti hyvää. Olen itse käynyt ja sain paljon itseluottamusta ja elämälleni uutta pohjaa. Oletko koettanut hakeutua terapiaan?
Inhottavalta tuntuu kun joku painaa itseään noin alas. Et ansaitse sellaista. Ajattele, että olet soturi tässä maailmassa, ja että joku kohtalo tai joku muu on asettanut sulle nyt tuon haasteen. Että mikä se sitten onkin joka on ajanut sut ilman omaa syytäsi tuohon jamaan, on haaste jonka voitat vielä.
On tehty testit ja yleensä en tajua mitään. Jouduin apukouluun pienenä. Ja rikon yleensä kaikki ja teen väärin. Äitini mielestä haisen pahalle. Ja oon ikiluuseri työtön rahaton ja velkaa on vaan.
Haluaisin terapiaan ja myös äitini haluaisi mut sinne, koska en saa kavereita ja mitään ja naista ja voin pahoin.
Uskon että olen saanut pahan karman. Varastin pienenä rahaa ja tein kaikkee.
Kiehtovaa et tolein itseäsi haluat alentaa. Tosi kiehtovaa.
Alhainen älyykkyteni tulee arjessa esiin keskittymisen puutteena sekä yleisenä kömpelyytenä. Pudotan ja rikon esineitä usein vahingossa. Sosiaalisissa tilanteissakin olen aika hölmö. Minun on vaikea tietää miten tulisi olla ja sanoa muille. Häpeän itseni, jonka vuoksi olen vältellyt ihmiskontakteja. Ennen minun hyväntahtoisuutta käytettään häikäilemättömästi hyväksi. Nykyään en ole väleissä näiden ihmisten kanssa. Raha-asioissa en ole hyvä, mutta vaikeuksiin en joudu sen takia, koska maksan aina sitä saadessani ensimmäisenä vuokran ja minulla on selkeä raja, jonka alle en päästä rahatilannettani menemään. Aikeissa on palata koulun penkille ja yrittää työllistyä joskus, mutta olen todella epävarma tulevaisuuden suhteen kaikesta lukemani perusteella. Pelkään jääväni väliinputoajaksi, vaikka kuinka yrittäisin parhaani. :/ Ei ole helppoa..
Ei ketää kiinnosta. Saatana eläkää itte tällästä elämää.
No mitäpä kuuluu?
Jos sinua kiinnostaa mitä Allulle kuuluu katso Sinkut-palstalta!
Allu tehtailee jatkuvalla syötöllä uusia itkuvirsiä palstalle ja sekaantuu jokaiseen ketjuun ulinoineen.
Allulle on yritetty saada järkeä päähän mutta ei uppoa. Välillä haukkuu ja haistattelee, välillä leveilee "rahoillaan" ja komeudellaan ja pituudellaan ja on kuulemma menossa "ylöspäin" mitä se nyt sitten tarkoittaakin? Liekö ohittanut jo Kuun?
Ja jatkuva itku miksi naiset ei kiinnostu. On yritetty selittää. on yritetty vääntää erivahvuisita rautalangoista, mikään ei uppoa. Kukaan ei enää jaksa, jatkaa yksinpuheluaan päivästä toiseen.
On tiedossa että Alulla on diagnosoitu heikkolahjaisuus. Työpaikkoja menettänyt monta koska ei pärjää. Lisäksi on jotain mt-ongelmaa joka jäänyt epäselväksi koska jättää kaikki hoidot kesken. Väittää käyvänsä HUS:in mielialapolilla mikä merkitsisi joko syvää masennusta tai bipoa. Mene tiedä mitä uskoa.