Richard ja Raymond Granholm. Näiden nimet ja kuvat julkistettiin nyt Skandinavian lehdistössä .
Nyt näiden ruotsinsuomalaisten kuulustelut alkaneet. Tulee varmaan pitkä ja kallis oikeudenkäynti.
Hyviä vointeja haavoittuneille poliiseille.
T. Quo Vadis ksml lehdestä.
Nyt näiden ruotsinsuomalaisten kuulustelut alkaneet. Tulee varmaan pitkä ja kallis oikeudenkäynti.
Hyviä vointeja haavoittuneille poliiseille.
T. Quo Vadis ksml lehdestä.
Vastaukset 56
Vanhimmat
Tuomioissa mennee olenevasti varmaan ensi vuoteen? Toivottavasti evidenssi on riittävän vahvaa näille illegaaleille.
’Kake Kamala’?? Niinkö ? Ihmettelinkin mihin katosit
Ruotsin lehdistä voi lukea että ovat osa järjestäytynyttä rikollisuutta kuten moottoripyöräjengit Cannonball, Hell’s Angels ja Bandidos. Lehdessä ei lukenut mihin noista veljekset kuuluivat.
Yhteyksiä kuitenkin ollut Suomessa entiseen cannonball presidenttiin joka itse on vankilaa paossa Espanjassa tai Ranskassa. Samoin yhteydet Venäjälle Yön Susiin ovat olleet vahvasti esillä.
Kyllä täällä nyt leikitään KRP:tä
Kylläpä ’neiti’ loukkaantui herkästi
Ei+ollutkaan+kantis+1%
Meillä+kaikilla+on+yhteys+johonkin+moottoripyöräkerhoon+,+ios+oikein+halutaan+kaivaa+tutun+tuttuja.
Samoin+pollareihin+,+verottajaan+,+soppalaan+.Kaikkeen.
Mutta+nämä+eivät+tainneet+kuitenkaan+minkään+jäseniä+olla.
Vai+olisiko+kerhon+nimi+vielä+arvoitus+,+jos+esim.+enkeleitä+olisivat+olleet+?
Eppäilen.
Jotta+nuo+1%+epäilyt+ovat+sama+,+kuin+että+jokainen+joka+noudattaa+liikennesääntöjä+olisikin+Poliisi.
Mutta+kun+ei+ole+kuin+mopo+,+niin+motskarin+kyytiä+ei+saa.
Omituinen kommentti ? Lieneekö kirjoittajan taustalla pettymys , kun tekijät eivät olleetkaan maahanmuuttajia tai turvapaikanhakijoita. Se kyllä selkeästi paistaa kommentissa läpi. Mutta minkäs teet kun on lusikalla annettu niin kauhalla on paha vaatia .
Tuo oli sinun näkemys. Ja siitä paistaa pettymys , kun ei ollutkaan suomalaisia nämä törkimykset.
MV:ssä poikien kuvat ovat olleet jo monta päivää ja HS:n karsinamedia ei vieläkään uskalla niitä julkaista.
Oli suuri onni, että jäivät kiinni. Saa nähdä millaiset ovat tuomiot? En tiedä voiko tuosta tuomita elinkautiseen ?
En usko että saavat elinkautista. 8-10 vuotta tulee. Voivat päästä ehdonalaiseen 4 vuoden päästä ja se onkin huonompi juttu se.
Kantikset+saa+linnaa+.++Nämä+Kantis+1%+jengiläiset+ol+kyllä+paha+.+Ihme+että+jotkut+puolustavat+niitä+niin+kiivaasti
Yllä Black Monkey avautuu . Taas.
Eikä kykene näyttämään missä joku puolustaa.
Puolustelu ja totuuksien kertominen ovat kaksi eri asiaa.
Sitä ei vaan tajua hän , jolla ei koskaan ole mitään perusteluita eikä näyttöjä väitteilleen.
Tarkoituksenaan vain olla häiriöksi.
L
Aivan varmasti tulee ainakin kahdesta murhan yrityksestä syyte plus pienemmät rikkeet päälle ja vielä saisivat sakottaa tyhmyydestä.
Elä ihanko oikeesti?? Linnassa on nykyään niin hyvät oltavat sama kuin lomalle lähtis neljän tähden hotelliin ja saa uusia kamuja.
Kaikki on sitä mieltä että kyseessä on oikeesti rikos eikä pelkkä poliisin yritys kusettaa taas joku voimakeino läpi? Niin monta aukkoa tossa jutussa etten lähtis huuteleen suorilta tän olevan mitään muuta kun ison luokan huijaus.
Höpö höpö, mitä oot taas vetänyt!
Mikä se nyt sellainen voimakeino että pitää oikein tuollainen show järjestää.
Poliisilla on kaikki voimakeinot tarvittaessa käytössä kivääreistä panssariajoneuvoihin.
Eiköhän nämä kaiken maailman vajaat hörhöt järjestä näitä tilanteita ilman lavastuksia.
Suomessa kuitenkin on vielä aika vähäistä näiden hörhöjen tempaukset mutta lisääntymään päin kun nykyajan vapaan kasvatuksen hedelmät aikuistuu.
Poliisille keskisormen näyttö alkaa jo mopoiässä.
Itse toivoisin poliisilta vielä järeämpiä ja kovempia otteita, oppia voidaan ottaa Venäjän poliisilta tai jostain Etelä-Afrikasta.
Sano tuo sinivuokoille 🤪
"ei meidän lintukodossa"
Vapaankasvatuksen tulokset :D Onneks te risusta saaneet kunnon kansalaiset kuolette kohta pois niin saadaan tännekin hieman uusia tuulia ja ajatuksia.
Ruotsi on rauhallinen maa. Ja ne pikkurikokset , mitä siellä harvoin tapahtuu , eivät ole millään tavoin maahanmuuttoon liittyviä.
Sir papu.
Komppaan.+1%+syy+kaikki.
Epikuros+ajattelia
En komppaa en
Ruotsi on täysin pilattu sinne kuulumattomalla väestöllä. Siellä on vaarallista olla kantaruotsalainen. Demarit ovat pilanneet senkin maan.
Suuriin vaara on, että Suomen poliisi ottaa kiinni rikoksista.
Kaiki tulee ketkä helposti päästetään.
Ei vaan ruotsin maaperältä.
Hyvä+että+Kantis+1%+jäivät+kiinni.+Konepistooleja+yrittivät+varastaa
Minkä kerhon äijiä ne oli ?Ei oo missään tietoo.
Nyt oli iltalehdessä kuvaa. Ihan on suomalainen tai ruotsalainen. Jotkut väitti täällä ja keskari lehdessä että olis matu tai irakilainen. Mikähän noilla trolleilla on? Kotona vaikeaa?
Mikä+1%+kerho+?
Ja+de+är+bra+.+Men+inte+1%+gängen.
MV:ssä on ollut miesten Ruotsista saadut kuvat jo päiväkausia. Iltsikat eivät uskaltaneet julkaista ennen hesarin lupaa!
Mikään+media+ei+ole+kertonut+,+mihin+1%+jengiin+nämä+kuuluivat.
Miksi+?
Komeita äijiä. Sopisivat ulkonäöltään moniin rikoselokuviin mafian juoksupojiksi. Tiedä vaikka olisivatkin.
Homppelit on yleensä komeita, kauniit kiharat hiuksissa jne.
Näkee hän tuon jo noista julkkiksista, komeat julkkikset yleensä homppeleita.
Ilmankos+epi+täällä+puolustaa+,+vaikka+1%
Ruotsimatut rikastuttivat, toinen näkyy vielä suomalaisena rikostilastoissa. T. Epäuros ränkkä papu
Nuo nimet viittaavat romanihenkilöihin, ehkä vartti tai puolikaaleita.
Jenkkilässä nuo olisi ammuttu , turha jälkipuinti jää heidän tavallaan pois .
Tilanne outo tapaus,,,kännykät oli auki ja sama auto...liekö pakenivat Ruotsin alamaailmaa ja halusivat tänne lusimaan ns turvaan,outo juttu.
Joo, ei meilläpäin annettu pojille tollasia nimiä, keitä lie taustaltaan?
Italiassa oli aikoinaan alamaailmalla kouluja varkaille. Pääsyvaatimuksena oli , että varastaa lakin poliisilta.
Olisiko tässä kyse jostain samanlaisesta , mutta valtavasti suuremmasta ja raaemmasta ?
Keksi nyt parempi satu
Otappa asioista selvää.
Valto-poju oli jäänyt näpistyksestä kiinni ja äitee siitä Valtoa kotona torui. Isä sen sijaan totesi: Saahan poika vähän lainata, jotta käsi tottuu...
Kiitos ! : ) :)
"Valtamedia ylläpitää valheellista kuvaa EU:sta vapauden ja ihmisoikeuksien ihmemaana, kansalaisvapauksien Shangrilana, jossa kukkaset kukkivat ja viranomaiset auttavat ihmisiä ilmaisemaan itseään vapaasti. Totuus on hieman toisenlainen," kirjoittaa Sami "Sande" Parkkonen blogillaan.
Parkkosen blogi on luettavissa Pravdassa.
Nykyisin Napolin ja Sisilian kerhoissa pääsee oman perheenjäsenen surmaamisella vasta autokuskiksi prässihoususedille.
Huomattavaaa tietysti on että Italiassa perheeseen kuuluu hyvinkin sata henkeä, joten ei välttämättä tarvitse isoisää teilata.
Mv lehdessä väitettiin että ovat romaneja mutta eivät olekaan. Miksi Lehti valehteli?
Kreml on antanut lehdelle väärää tietoa.
sehän onkin MitäVidduu lehti eli jutut ovat päin vidduu
No tietää hän tuon että jutut on tuulesta temmattuja kun kyse MV lehdestä.
Veljeksistä vanhempi näyttää vähä-älyisemmältä. Huomaa kyllä että ei siitä kauan ole kun ihminen laskeutua alas puusta. Tämän suvun esi-isät todennäköisesti kökötti vielä puussa kun muut asui jo luolassa ja veisteli hauen leukaluusta ongenkoukkuja.