K-supermarket

Anonyymi

Olipa supermarketissa superisti banaanikärpäsiä. Tarkoituksena oli ostaa suolakurkkuja ne oli vaan ihan surkeita niin ajattelin ottaa punajuuria, vaan kannen avattuani sieltä lehahti pilvi banaanikärpäsiä. Niitä sitten pörräsi muutenkin hedelmätiskin luona. jäipä ostokset tekemättä.

6

162

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nythän joku pelle juttua murjoo. Taitaa yläkerrassa lepakot törmäillä eikä kärpäset.

    • Anonyymi

      Käyppä ite toteamassa asia.

    • Anonyymi

      On se aika vuodesta, että banaanikärpäsistä on riesaa kotonakin ja ne tykkää kaikesta makeasta ja happamasta. Kaupan pitäisi huolehtia erityisen hyvin myyntikalusteen ja astioiden/ottimien puhtaudesta ja tuotteet ainakin yöksi kylmään.
      Inhottaviahan ne mokomat on, mutta kyllä niistä on mahdollisuus eroon päästä pienellä vaivan näöllä.

    • Anonyymi

      Haloo, eiköhän niitä ole joka paikassa. Nyt mollataan K-supermarkettia ihan turhaan. Asiakkaana minulla ei ole ainakaan mitään valittamista. Onnea uusille kauppiaille :)!

    • Anonyymi

      ne on varkaudesta tulleet tänne pörräämään

    • Anonyymi

      Jos ne kuiteskin on täitä tai satiaisia jotka tippui omasta taskusta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      105
      1810
    2. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      54
      1650
    3. Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella

      Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä
      Suomussalmi
      45
      1270
    4. Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?

      Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk
      Kuhmo
      23
      1010
    5. Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..

      Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita
      Maailman menoa
      177
      875
    6. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      820
    7. Hei sinä nainen

      Haluaisin koko ajan olla kiinni sinussa😟❤️❤️
      Ikävä
      49
      766
    8. Kuka oli kuskina

      Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?
      Suomussalmi
      16
      733
    9. Nythän todellisuus on kuitenkin se

      että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja
      Sinkut
      201
      723
    10. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      41
      678
    Aihe