Porrassalmentie on tuas moottorpyöräpoikain kiliparatana. Tuassiissa ol varmast kummallai pallopiällä sataviiskymmentä vauhtia. Ei meino mittää ol suojatie tai ei, vauhti ei putova yhtää.
Valavontoo lissee, ennenku joku jiäp alle.
Noppeusvalavonta
22
284
Vastaukset
- Anonyymi
Porrassalmentielläei ole suojateitä
- Anonyymi
Ei pelkästään mopot, vaan jopa kuormavaunut ajaa reilua ylinopeutta porrassalmentiellä.
- Anonyymi
Se on omituista, että kylä Savonlinnassa seiso poliisin kamerapaku tien reunasa kuvvoomassa, vua ei Mikkeliin näitä riitä. Se on räps vua ja 170€ kiitos.
- Anonyymi
Taas on kilvanajo käynnissä. Porrassalmentiellä.
- Anonyymi
Kyllä se kuolo korjoo taulapäät, ei niille puhe auta. Jos on lusikalla annettu, ei kauhalla voi ottaa...
- Anonyymi
Löytyyköhän täältä nopeusvonkaajaa ?
Mikkelin kuumia 😻
Miehiä iltaan iloiseen ;)
Lipsaset @Päämaja
Tänään Lauantaina
Lipsaset viettää 20-vuotistaiteilijajuhlaansa vuonna 2018. Nämä bileet eivät varmasti tule jättämään ketään kylmäksi !
https://youtu.be/FsP28sxIsHs
Tässä ravintolassa
PÄÄMAJA
https://youtu.be/3pzrkEXGM9Y
Nyt kelpaa jäädä viihteek'seksi Mikkeliin .....:-) - Anonyymi
Porrassalmentie on mukava ajettava, kurvia riittää pyörälle sopivasti. Pystyy ajaan koko pätkän tuppi nurin 👍
- Anonyymi
Nurin menee muukin kuin tuppi. Ei ole prätkäpojat ainoat hurjapäät porrassalmentiellä. Kun kyyhkylän hoitoporukka lopettaa päivän askareensa, meno kirkolle päin on sitä luokkaa että, töissä kuolevat on vähissä, ja uutta tehdään työmatkalla. Karmeeta katseltavaa se kaahailu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nurin menee muukin kuin tuppi. Ei ole prätkäpojat ainoat hurjapäät porrassalmentiellä. Kun kyyhkylän hoitoporukka lopettaa päivän askareensa, meno kirkolle päin on sitä luokkaa että, töissä kuolevat on vähissä, ja uutta tehdään työmatkalla. Karmeeta katseltavaa se kaahailu.
Kumpaan suuntaan meno on kovempaa, ihan noin vaan että olisi sitten se paku ja pysäytysporukka oikeassa paikassa.
- Anonyymi
Kyllä se siinä välillä kyyhkylä ja uusi asuinalue iltapäivästä, meno on joillain sitä luokkaa että, pyöräilijät saa ajaa pientareelle säilyäkseen hengissä. Järettömiä odotuksia, ja muutoinkin vauhti hirveä. Että pakulle Tervetuloa....
- Anonyymi
Korjaus edelliseen, ohituksia.
- Anonyymi
Kawasaki on miun mielestä menny lujimpaa. Vihree.
- Anonyymi
Eilen illalla ajo taas kawasaki kovvaa. Saapa nähhä, ajelooko tännää.
Sattoo viitäkymppiä, tai enemmän. - Anonyymi
Järjestäkää Porrassalmen reitille "Mikkelin mansaaren ajot". Porrassalmentie, sitten valtatietä takaisin ja uudelle kierrokselle. Saa reikäpäät ajaa ihan luvan kanssa polvi maassa.
- Anonyymi
Niin, niissä pippaloissahan tuppaa aina muutama heittämään lusikan nurkkaan. Niin kauan kun ei sivulliset kärsi, niin eiku vaan, vaikka pää edellä lyhtypylvääseen. Ei paljon liikuta.
- Anonyymi
Kilpa jatkuu taas, kaksi kilpuria. Poliisi paikalle !
- Anonyymi
Myöhäistä se on jo silloin, kun paikan päältä poliiseille soittaa.
- Anonyymi
Soita poliisi paikalle etukäteen.
- Anonyymi
Porrassalmen teillä on pieni pätkä jossa saa laillisesti ajaa kahdeksaa kymppiä.
- Anonyymi
Joka ilta moottor pyrät kilpoo
- Anonyymi
Kukkulantie anttola assuu Sami joka suki sukilla vaarantaa muut tielläliikkujat. Luuloo kai olevansa kovakin kuljettaja.
- Anonyymi
Metsäsairilankadulla myös hurjaillaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark3098581Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää2004687Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy323311Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1952634Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD
Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 171192218Maailman laiskin eläin: persu
Persu ei ole eläessään laittanut rikkaa ristiin itsensä elättämiseen. Luonnossa tuollainen ei olisi mahdollista, mutta s1011769- 511766
- 581688
Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3501368- 1701364