Porrassalmentie on tuas moottorpyöräpoikain kiliparatana. Tuassiissa ol varmast kummallai pallopiällä sataviiskymmentä vauhtia. Ei meino mittää ol suojatie tai ei, vauhti ei putova yhtää.
Valavontoo lissee, ennenku joku jiäp alle.
Noppeusvalavonta
22
270
Vastaukset
- Anonyymi
Porrassalmentielläei ole suojateitä
- Anonyymi
Ei pelkästään mopot, vaan jopa kuormavaunut ajaa reilua ylinopeutta porrassalmentiellä.
- Anonyymi
Se on omituista, että kylä Savonlinnassa seiso poliisin kamerapaku tien reunasa kuvvoomassa, vua ei Mikkeliin näitä riitä. Se on räps vua ja 170€ kiitos.
- Anonyymi
Taas on kilvanajo käynnissä. Porrassalmentiellä.
- Anonyymi
Kyllä se kuolo korjoo taulapäät, ei niille puhe auta. Jos on lusikalla annettu, ei kauhalla voi ottaa...
- Anonyymi
Löytyyköhän täältä nopeusvonkaajaa ?
Mikkelin kuumia 😻
Miehiä iltaan iloiseen ;)
Lipsaset @Päämaja
Tänään Lauantaina
Lipsaset viettää 20-vuotistaiteilijajuhlaansa vuonna 2018. Nämä bileet eivät varmasti tule jättämään ketään kylmäksi !
https://youtu.be/FsP28sxIsHs
Tässä ravintolassa
PÄÄMAJA
https://youtu.be/3pzrkEXGM9Y
Nyt kelpaa jäädä viihteek'seksi Mikkeliin .....:-) - Anonyymi
Porrassalmentie on mukava ajettava, kurvia riittää pyörälle sopivasti. Pystyy ajaan koko pätkän tuppi nurin 👍
- Anonyymi
Nurin menee muukin kuin tuppi. Ei ole prätkäpojat ainoat hurjapäät porrassalmentiellä. Kun kyyhkylän hoitoporukka lopettaa päivän askareensa, meno kirkolle päin on sitä luokkaa että, töissä kuolevat on vähissä, ja uutta tehdään työmatkalla. Karmeeta katseltavaa se kaahailu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nurin menee muukin kuin tuppi. Ei ole prätkäpojat ainoat hurjapäät porrassalmentiellä. Kun kyyhkylän hoitoporukka lopettaa päivän askareensa, meno kirkolle päin on sitä luokkaa että, töissä kuolevat on vähissä, ja uutta tehdään työmatkalla. Karmeeta katseltavaa se kaahailu.
Kumpaan suuntaan meno on kovempaa, ihan noin vaan että olisi sitten se paku ja pysäytysporukka oikeassa paikassa.
- Anonyymi
Kyllä se siinä välillä kyyhkylä ja uusi asuinalue iltapäivästä, meno on joillain sitä luokkaa että, pyöräilijät saa ajaa pientareelle säilyäkseen hengissä. Järettömiä odotuksia, ja muutoinkin vauhti hirveä. Että pakulle Tervetuloa....
- Anonyymi
Korjaus edelliseen, ohituksia.
- Anonyymi
Kawasaki on miun mielestä menny lujimpaa. Vihree.
- Anonyymi
Eilen illalla ajo taas kawasaki kovvaa. Saapa nähhä, ajelooko tännää.
Sattoo viitäkymppiä, tai enemmän. - Anonyymi
Järjestäkää Porrassalmen reitille "Mikkelin mansaaren ajot". Porrassalmentie, sitten valtatietä takaisin ja uudelle kierrokselle. Saa reikäpäät ajaa ihan luvan kanssa polvi maassa.
- Anonyymi
Niin, niissä pippaloissahan tuppaa aina muutama heittämään lusikan nurkkaan. Niin kauan kun ei sivulliset kärsi, niin eiku vaan, vaikka pää edellä lyhtypylvääseen. Ei paljon liikuta.
- Anonyymi
Kilpa jatkuu taas, kaksi kilpuria. Poliisi paikalle !
- Anonyymi
Myöhäistä se on jo silloin, kun paikan päältä poliiseille soittaa.
- Anonyymi
Soita poliisi paikalle etukäteen.
- Anonyymi
Porrassalmen teillä on pieni pätkä jossa saa laillisesti ajaa kahdeksaa kymppiä.
- Anonyymi
Joka ilta moottor pyrät kilpoo
- Anonyymi
Kukkulantie anttola assuu Sami joka suki sukilla vaarantaa muut tielläliikkujat. Luuloo kai olevansa kovakin kuljettaja.
- Anonyymi
Metsäsairilankadulla myös hurjaillaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju524387S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam1114209Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu434120Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko693968- 853384
Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta673279IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan1523251Kun aika on oikea niin
Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �171602- 451531
Jos sulla ei olis ollut tunteita
Tuskin olisit reagoinut niin voimakkaasti, mies? Vai oliko vetäytymiseen jokin muu syy kuin luulit ettei mua kiinnosta?1291140