SYYSKUU LÄHENEE. PERUNAKAUPPA LOPPUU.

Kaivos menee kiinni. Sipilä ei vetänytkään takakontista ässää vaan takakontti hitsataan kiinni. Syy keskustan kannatus alle 10%. Kansa on puhunut. Ei tarvi vastata viestiin.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

en muuten vastaisi mutta huolestuin siitä että kait kontti tarkastettiin että siellä on täällä kertaa kaikki siniset ennen sen kiinni hitsaamista?

Äänestä
  • On siellä HK sininen ainakin.

    Äänestä

  • Toivon mukaan, koko läskiläjä lepäilee siimeksessä. Pohjalaisittain, pois pelistä kerralla. Kiitos!

    Äänestä

  • Kaivos menee kiinni, kun ei louhittavaa ole. Eikä sillä ole vaikutusta Keskustan kannatukseen.

    Äänestä

Ei vastaanottoa meidän mökillä,sattuneesta syystä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kaivos menee kiinni. Sipilä ei vetänytkään takakontista ässää vaan takakontti hitsataan kiinni. Syy keskustan kannatus alle 10%. Kansa on puhunut. Ei tarvi vastata viestiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu