Täällä joku valitteli / ehdotteli kesällä, että Uudenkaupungin mersuja pitäisi kuskata laivalla Saksaan. Ainakin eilen tuo tapahtui. Finnlinesin laiva lähti Uudestakaupungista kohti Travemundeä.
Siis reitti on.
Autoja laivalla Saksaan
12
251
Vastaukset
- Anonyymi
Laivan nimi unohtui.
Finntide.- Anonyymi
Saapui puili viideltä ip Ukin satamaan ja lastaa laivan täydeltä mersuja Saksaan.
- Anonyymi
Aika hölmöä kasata saksalaisia autoja Suomessa ja kuljettaa ne sitten valmistusmaahansa.
- Anonyymi
EU:n isäistä kauppaa. Voi olla hyvinkin tuottoisaa, mutta maalaistollot eivät näitä finansseja tajua.
- Anonyymi
Finntide ei kuskaa henkilöäautoja, vain rekkoja ym. raskasta.
Autonkuljetuslaivat on tälläisiä...
https://www.2wglobal.com/global-network/fleet/fleet-overview/- Anonyymi
Kaikki autoja kyytiinsä ottavat laivat kuljettavat myös autoja, vaikeata vissiin ymmärtää?
Aika hölmöä muuten olisi uudenkaupungin liukuhihnoilla kasattuja autoja yrittää myydä suomessa, ei niitä suurinta osaa koskaan saataisi myytyä. On se niin hölmöä meillä hölmögrodissa! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaikki autoja kyytiinsä ottavat laivat kuljettavat myös autoja, vaikeata vissiin ymmärtää?
Aika hölmöä muuten olisi uudenkaupungin liukuhihnoilla kasattuja autoja yrittää myydä suomessa, ei niitä suurinta osaa koskaan saataisi myytyä. On se niin hölmöä meillä hölmögrodissa!Ottaa muutaman tarvittaessa mutta ei ole autonkuljetusalus. Hölmökin ymmärtää...
Ugandan mersuista menee paljon esim. jenkkilään. - Anonyymi
Meinaat että autrekka pitää purkaa je henkilöautot kuljettaa muuten. Tai että autoja ei saa ajaa laivaan, kuljettajat jää maihin.
- Anonyymi
Nyt tuokin selvisi. Kovasti ihmettelimme tätä systeemiä.
Satamassa oli tyhjiä rekkoja ja auto piti ajaa sen sisään. Sitten rekka ajoi laivaan auto lastina. Saksassa auto ulos rekasta ja matkaan.
Tuosta antamastasi linkistä ei kyllä Finnlinesin laivaa löytynyt. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nyt tuokin selvisi. Kovasti ihmettelimme tätä systeemiä.
Satamassa oli tyhjiä rekkoja ja auto piti ajaa sen sisään. Sitten rekka ajoi laivaan auto lastina. Saksassa auto ulos rekasta ja matkaan.
Tuosta antamastasi linkistä ei kyllä Finnlinesin laivaa löytynyt.''Tuosta antamastasi linkistä ei kyllä Finnlinesin laivaa löytynyt.''
Kuvassa on autonkuljetuslaiva. Finnlines varustamolla ei ole yhtään automkuljetuslaivaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
''Tuosta antamastasi linkistä ei kyllä Finnlinesin laivaa löytynyt.''
Kuvassa on autonkuljetuslaiva. Finnlines varustamolla ei ole yhtään automkuljetuslaivaa.Meillä Suomessa on paljon autonkuljetuslaivoja ja ihan eri näköisiä.
- Anonyymi
Selitä nyt vielä, miksi autoei voi olla rahtina?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175083Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1012311- 1351998
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee481858Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171660"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551266Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu113925Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää48841Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.303831Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24654