Keskellä päivää kulkee nainen ruokakaupasta.
No,se ei ole ihme.
Mutta hame oli vyötäiseen asti auki toiselta puolelta.Halkio oli "syvä".
Gaalassa punaisella matolla ymmärtää,mutta Savo ja varkaus.Huvittunut.
No,se ei ole ihme.
Mutta hame oli vyötäiseen asti auki toiselta puolelta.Halkio oli "syvä".
Gaalassa punaisella matolla ymmärtää,mutta Savo ja varkaus.Huvittunut.
Vastaukset 35
Vanhimmat
No ei sitä kerkiä halkioita pesemään eikä verkkareita vaihtamaan, kun on just noussut tienaamasta kaupparahat!
bisnes teettää kiireitä?
Paita verkkojen tai farkkujen sisään
No mitä tuosta pitäs ajatella. Itse en hameista välitä. Kyllä ne hoikalla hyväkroppasella on ihan nättiä. Alkoiko kiihottaa ja tiedät,ettet saa naista?
Onko Varkaudessa joku pukukoodi. Miten te jaksatte edes kytätä. Minä näytän kieltä,jos joku töllö töllöttää. Eip minua hetkauta mitä joku on vaatteistani mieltä. Miksi pitäs.
Mitä helevetti ajatella pitäisi,en yleensä kiinnitä huomiota toisten vaatteisiin,ulkonäköön tms. Kaupassa käyään ostoksilla eikä ihmettelemässä toisten hameita. Aloittaja on juntti. Mitä lie hakee tällä kirjoituksellaan. Vai onko hän ruma kateellinen leena.
vI**uako kyttäätte toisten elämää.
Se on ihan tapa Varkaudessa. Itse olen tottunut. Jos teet jotain merkittävää kateellisia löytyy. Ellet tee oikeastaan mitään,haukutaan laiskaksi pummiksi. Ja jos ihmiset ei tiedä juuri mitään sinusta,ne yrittää punkea juttusille ,kuulema tutustumaan. Samalla utsivat tai ainakin yrittävät urkkia elämääsi ja asioitasi. Harmi,kun ei onnistu.
Ihan kiva.
Mulla ehkä stondis tulis. Noloa ois kaupassa. Pitäs kädelle mennä.
Tuulipukuhan tai verkkarit sillä pitäs olla pukukoodin mukaan. Hyvä huomio. Mee sanoon.🙄
Heh. Toi oli hyvä.
Soittakaa hätäkeskukseen ,jos muun laista pukeutumista näetten. Ennen kuulumatonta pukeutua halkion. Se on liian seksikästä. Hyi ja apua. Ja tiedän joo kirjotun yhdys sanat erikseen. Tahallaan.
Mua tuijotti lidlin pihasta nainen, hieman ihmettelin. Sitten hän vaan sanoi,että Hieno takki sulla. Olin,että okei.. Täysin tuntematon ihminen oli. Enpå tuosta pahastunut. En muutenkaan täällä tunne paljoa ihmisiä,kun en pitkään ole asunut. En kyllä välitä tunteakaan,mutta ei hyvät sanomiset haittaa. Tuijottelu vaan tuntuu hieman erikoiselta,jos huomaan,että joku katsoo. No ei se katse tee mitään. Eletåän elämää vaan ja päivät menneet eivät palaa. Tätä hamejuttua en tajunnut. Miksi ei saisi olla halkio.
Hei aloittaja, olet kenties nähnyt minut. Olen nuori nainen ja saan pukeutua aivan miten haluan. Parempi se on olla tyylikäs kuin vanhassa tuulipuvussa tai jossain kulahtaneessa t paidassa. Olen työelämässä ja aivan omin työllä tienatuin rahoin ostan vaatteeni. Joku vihjaili ilmeisesti prostituutioon. Sellainen en ole. Löytyy oma avomies. Toivottavasti sait selvennystä nyt asiaan. Punaista mattoa en tarvitse. Nykyään on monenlaisia vaatteita. Olin tuolloin ruokatunnilla käymässä kaupassa. Työnikin vaatii asiallisen ja tyylikkään asun. Kyseinen halkio hameessa ei paljasta intiimejä osia eikä ole tarkotuskaan. Jos sinä sait siitä jotain kaksimielistä ajatusta niin silloin se ongelma on sinun ajatusmaailmassasi.
No niin. Nyt sai aloittaja tyhjentävän vastauksen. Enää ei tarvinne tällä päätään vaivata?
" Parempi se on olla tyylikäs kuin vanhassa tuulipuvussa tai jossain kulahtaneessa t paidassa."
Miksi arvostelet muiden pukeutumista,kun et halua kuulla muiden mielipiteitä omista vaatteistasi?
Aivan.Nyt olet asian ytimessä.
Asiallinen vaate työhön??
Jos liki vyötäröön on halkio??Kummeksun.T.Aloittaja.
PS.En pidä tuulipukuja ym.
Mutta hameissani,mekoissani pysyy halkiot säädyllisellä korkeudella.
Ajatella,saat,mutta et pysty vaikuttaa,toisten tapaan elää ,toisten tapaan pukeutua. Nainen,joka tykkää hameista ja halkioista niin hän käyttää niitä. Itse tykkään verkkareista ja käytän niitä. Ajatella siis saa ja olla mieltä,mutta ei missään ole kielletty julkisilla paikoilla halkiollista hametta käyttämästä,joten ?
"julkisilla paikoilla halkiollista hametta käyttämästä,joten "?
Monet naisethan haluavat miehiltä pitkiä katseita. Pukeutuvat sen mukaan. Ei kannata nyrpistää nenää,jos?
Melokonen keskustelu. Huumoriako lie.
Kelles esim hm vaatteet on tarkoitettu,kun niitä myyään Varkaudessa,Savossa. Sielläkin myydään hyvin gaalamaisia vaatteita. Eikö niitä ole tarkotus käyttää ihan täällä Varkaudessa vai pitääkö matkustaa kauas.https://www.junkyard.fi/klanning-new-ria Aiemmin hm vastapäätä myytiin onlyn vaatteita. Jos kuvan hame on yhtään sen tapainen minkä aloittaja näki niin ihan arkivaate on.
Tässä muotilinkki https://www.iltalehti.fi/muoti/a/ddaaa34c-5ba7-4421-9555-de5c893606b9 Jokaisella on oikeus pukeutua miten haluaa.
Kirpputoriltahan noita saa.
Eikä maksa paljon.
Mitä se taas tähän liittyy. Todella pomppii aiheesta toiseen. Mitä väliä onko kaupasta vai kirpparilta. Huh heijaa. Sitä paitsi alennuksesta saa halvalla👍 Oletko sinä katkera melkein 60v toimistotäti.
""Oletko sinä katkera melkein 60v toimistotäti. "
Arvauksesi ei voisi pahemmin mennä pieleen.
Mut pidä sinä vaan sellasii vaatteit,kun pystyt ostamaan.
Pystyn ostamaan melkein mitä haluan. Omanlaiseni maku minullakin ja sen ei muille kelvata tarvitse. Pääasia,että ovat mukavat yllä ja ihminen tulee itsensä kanssa toimeen.
Omakehu haisee ja lemuaa.
Mitä sitten. Itsensä kanssa jokainen elää.
Niin pidän. Elän muutenkin ,kuten tähänkin asti. Ihan mieleistäni elämää:)
Tämän nimi on pikkukaupunkilaisuus.Siskoni asuu ulkomailla maassa x.Sanoi mulle,että voit kävellä vaikka alasti kaupungilla.Kukaan ei kiinnitä sinuun huomiota.
On huomattu kyllä. Varkaudessa saa tuijotuksia mistä vaan. Mutta siihen tottuu,kun tarpeeksi kauan täällä on. Minua ei häiritse millään tavalla. Ei hyvällä eikä pahalla katsominen. :)
Ajatelkaapa jokainen mitä lystää. Eipä hetkauta maailmaani mitenkään. Olen tyytyväinen tilanteeseeni. Toimiva suhde,hyvä työ,henkinen tasapaino. Teiltä monilta puuttuu nuo asiat.
Minua ei häiritse millaiset vaatteet ihmisillä on,mutta jos haisee ulolle,virtsalle,hielle kassajonossa niin vaihdan kyllä semmoosen läheltä kauas. Saippua ja dödö ei ole kallista ja hygienasta huolehtiminen on huomaavaista.
Aloittaja on kateellinen vanha nainen,koska täältä poistuu kaikki vanhojen naisten vaatetukseen liittyvät kommentit.
Typerin ketju aikoihin. Mutta kaikella on tarkoitus.Varmaan tälläkin. Ei vaan tietoa mikä. Vanhanaikaista ihmetellä toisten vaatetusta ylipäätään. Nykyään saa ja pitää olla oma persoonallinen itsensä ja on virkistävää,ettei olla massaa. Ja jokainen on omalla tavallaan kaunis,painosta,iästä,vaatteista,kansallisuudesta riippumatta. Peace ja hyvää yötä. Taidan huomenna pukeutua värikkäästi;)