Euran kunta on tehnyt päätöksen sulkea Panelian terveysaseman säästö syillä ja Päiväkoti taitaa mennä myös ohi suun Panelialaisilta,noh saamme me sentään korotetun veron ja veden hinnan.Olisiko aika tehdä Brexitit;Panexit?
PANEXIT .......
15
318
Vastaukset
- Anonyymi
Olis siel saanu jotai palvelua pitää ettei perähikiän kansa rupee euraan vaeltamaan..
- Anonyymi
Älä pelkää,ei tulla Euraan kuin uimahallin paskal
- Anonyymi
Nyt pitää potkupallohalli saada kuha ensin ostetaan hallille tontti älyttömään ylihintaan joltain maajussilta
- Anonyymi
Ei se tyhmä ole joka pyytää vaan se joka maksaa. Ja Eurahan on punavetonen kunta
- Anonyymi
Taas tulee uusi kirpputori hah
- Anonyymi
No vähän jo odotinkin, että milloin toi kirpputori saadaan tähänkin keskusteluun mukaan....
- Anonyymi
Alunperin olisi pitänyt liittyä Harjavaltaan, eikä rutiköyhään Euraan. Eikö kellään järki herännyt
- Anonyymi
Kysykää Jantuselta ja Kallilta sekä silloisilta liittymispäätöksen siunanneilta munattomilta valtuutetuilta.
- Anonyymi
Ja mitä tekee Kiukaisten valtuutetut . Ei yhtikäs mitään Kiukaisten hyväksi...
- Anonyymi
No eiköhän pian saada potkuhalleja tyhjiksi jäävistä teollisuus hallista kun yritykset lähtee pois Eurasta,mut vois silti kunta pistää semmonen milli likoon varmuuden vuoksi tonttikauppaan ,ihan tapansa mukaan, jätetään Panelia koululaiset vaikka ilman koulukirjoi niin saadaan rahat riittämään ja veden hintaa Paneliassa.
- Anonyymi
Älkää murehtiko. Pian kaikki euralaiset kuuluvat Raumaan ja Lahtisesta tehdään uuden uljaan kaupungin johtaja!
- Anonyymi
Osakuntaliitos ,eli Panelia Eurajoen kuntaan, Kiukainen Harjavaltaan, Hinnerjoki ja Honkilahti Laitilaan. Eura ja Kauttua saavat jäädä ihan omakseen.
- Anonyymi
Luuleeko panelialaiset tosiaan että Eurajoki haluaa teidät. Varmaan 99% Euralaisista ei olisi halunnut kuntaliitosta kiukaisten kanssa,konkurssikypsä kunta. On tullut Euralaisille kalliiksi, mutta päätöksen tekivät kuntalaisten valitsemat poliitikot joten näillä mennään
- Anonyymi
Panelialaisetkaan ei ois halunneet Euraan. Vieläkään kehtaa missään sanoa minkänkunnan veronmaksaja on.Ja kyllä Eurajoki Panelian huolii, siitä on käyty neuvottelujakin, koko Euran kuntaa se ei huoli.
- Anonyymi
Loistavaa,jatkakaa ihmeessä niitä neuvotteluja ei varmaan euralaiset pistä hanttiin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1794280Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri4413243Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt142128Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa141790Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja51178- 741023
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar691015Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat24931- 54906
- 73896