Mopo pysyy käynnissä vain alle sekunnin

Hei, eilkkäs nyt ois semmoinen vika mopossa että aina polkaisin jälkeen pysyynö noin puoli seknttia käynnissä, jonka jälkeen sammuu. mistähän tämä voisi johtua?
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Moikka. Lähetään perusasioista liikkeelle:

-onko bensaa tankissa?
-Milloin vika alkoi?
-Kuinka uusi mopedi on ?

Luulempa että kaasuttimen säädöt on päin prinkkalaa, vieppä mopedi vaikka asiaa tuntevalle kaverillesi ja katsokaa mikä homma on kyseessä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Hei, eilkkäs nyt ois semmoinen vika mopossa että aina polkaisin jälkeen pysyynö noin puoli seknttia käynnissä, jonka jälkeen sammuu. mistähän tämä voisi johtua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu