Kaikki ovat varmasti samaa mieltä, kun väitän että digi-tv on täyttä kusetusta.
Minua kiinnostaisi palstan lukijoiden mielipide siitä, mihin järjestykseen panisitte kusetusindeksillä seuraavat asiat:
-Pankkien palvelumaksut
-Digi-tv
-Soneran umts kaupat
-Terveyskeskuspalvelujen tulo maksulliseksi palvelun koko ajan huonontuessa.
-Suomalaisen koululaitoksen rappio
-Muut mahdolliset koplaukset
Minua kiinnostaisi palstan lukijoiden mielipide siitä, mihin järjestykseen panisitte kusetusindeksillä seuraavat asiat:
-Pankkien palvelumaksut
-Digi-tv
-Soneran umts kaupat
-Terveyskeskuspalvelujen tulo maksulliseksi palvelun koko ajan huonontuessa.
-Suomalaisen koululaitoksen rappio
-Muut mahdolliset koplaukset
Vastaukset 3
Vanhimmat
kusetetaan? Miksi? Miten?
Olet vaan kyllästynyt omaan keskinkertaisuutteesi.
Voisit liittyä SKDL:n siellä on kaltaisiasi.
Voisitte sitten porukalla miettiä, että mikä on digi-tv.
Siinähän niitä kusetuksia tuli.
Digi-tv aika kiero, saatiin taas kansa maksamaan se tosiasia, että tv-kanavat pystyvät tekemään enemmän rahaa kun analogisena aikana kun saatiin lisää kanavia pilkkahintaan(lähettäjille halpa)
Palvelumaksuista nyt ei enää jaksa edes itkeä.
Olisi kiva tietää taustoja miksi yhä nopeampaa laajakaistaa ajetaan joka kotiin, kohta varmaan se digi-tv yritetään työntää nettivälitykseen jolloin minä lähden ostamaan aseen.
Tottakai, sillä TV-tä tarvitaan:
1. Ihmisten aivopesemiseksi ostamaan tuotteita, joita he eivät tarvitse. Tällä on pitkä historia.
2. Perustetaan ns. kuuma linja, jota pitkin mm. Kela ja verottaja lähestyvät kansalaista. Lisäksi työnantajat saavat ostaa kaistaa itselleen.
Sanokaa vaan vainoharhaiseksi, mutta itse olette sokeita, ellette tajua, että joidenkin mielestä on äärimmäisen negatiivista, että netistä saa tarvitsemansa aktiivitiedot 20 egellä kuukaudessa.
TV tulee siis pian nettiin, jolloin ihmiset pakotetaan jatkuvaan valmiuteen olla vastaamassa kysymyksiin, tutkimuksiin ja suoriin vaateisiin. Kotirauha ja lomat ovat historiaa.
TV-vihaaja
PS. Myös mielenterveys- ja päihdepolitiikkaa seuraamalla huomaa, että sorto ja ihmisten tyhmistäminen on täysin tietoista ja ohjattua toimintaa. Televisio on vain yksi instrumentti.