autokauppias

Onko suosituksia hyvälle autoliikkeelle Haminan seudulla? Olen vieraspaikkakuntalainen ja etsin asiallista käytetyn auton kauppiasta. Mieluusti asioisin pienen yrityksen kanssa, joka myös ottaa vanhan kaarani vaihdossa.
Rehellinen toimija etsinnässä.
893
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Monella liikkeellä on nykyään sellainen tapa, ettei vanha perusauto kelpaa ollenkaan vaihdossa. Tätä olen ihmetellyt, koska kun matkan päästä tulen yksin, on välttämätöntä saada vaihtoauto alle. Yksi istuu ainoastaan yhden ratin takana kerrallaan.

Kouvolan suunnan tylytystä olen saanut nauttia, siksi ajattelin Haminaa tai Kotkaa mieluummin. Seniorikansalaisena ihmettelen yleisestikin autonmyyjien epäystävällistä asennetta käytetyn ostoon. Ei kauppakassin tarvitse olla tämän vuoden priimaa, hyvänen aika sentään.

Äänestä

Eipä tuo logiikka aukea,tuskin autokauppiaillekaan.
Älä valita.Rahalla saat auton.Vaikka vuokrattua.

"Tätä olen ihmetellyt, koska kun matkan päästä tulen yksin, on välttämätöntä saada vaihtoauto alle. Yksi istuu ainoastaan yhden ratin takana kerrallaan."

Äänestä
  • Ai jaa.
    Mihinkä minä sen vanhan auton sitten jätän? Maantielle?
    Tuskin autokauppias suostuu ajamaan toista autoa takaisin 200 kilometriä kotikonnuilleni.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ai jaa.
    Mihinkä minä sen vanhan auton sitten jätän? Maantielle?
    Tuskin autokauppias suostuu ajamaan toista autoa takaisin 200 kilometriä kotikonnuilleni.

    Laita lehteen myynti-ilmoitus ja myyt markkinahinnalla.Jos et vanhaa autoa voi edes itse käyttää,niin aja romuttamolle.

    Äänestä

MJK motors .kauppa toimii mutta en tiedä ottavatko vaihdossa autoja

Äänestä
  • Sisäpiirikauppa? Facebook päivittty monta vuotta sitten. Googlestakaan ei löydy kuin viittauksia ikivanhoihin touhuihin...no jotenkin ne formulareissut täytyyy kustantaa...

    Äänestä

Sen huomaa hyvin ettei meinata ottaa vanhaa vaihdossa jos tarjoaa manuaalivaihteista. Automaattivaihteinen kyllä kelpaa vaihdossa. Taitaa olla niin, että manuaalilla ei ole enään niin paljon kysyntää. Oma vanha autoni meni varaosa-autoksi alle torihintojen.

Äänestä

Harva osaa käyttää manuaalivaihteistoa, lisäksi moni pelkää että manuaalivaihteisto ei kestä.

Eli>: Uusi auto litran turbomoottorilla ja automaattivaihteistolla.
Niitä löytyy esim läheltä ABC-tienvarsimyymälää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onko suosituksia hyvälle autoliikkeelle Haminan seudulla? Olen vieraspaikkakuntalainen ja etsin asiallista käytetyn auton kauppiasta. Mieluusti asioisin pienen yrityksen kanssa, joka myös ottaa vanhan kaarani vaihdossa.
Rehellinen toimija etsinnässä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu