Se on moraalisesti todella väärin!!!1!
Abortti pitäisi kieltää lailla
2
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Juuri toisinpäin. Sitä ei ikinä saa kieltää! Kielto nostaaa aborttien määrää, mutta se ei ole ainoa syy. Tunteellinen näkemys vääristää koko asian.
Mummoni oli 20 kertaa raskaana. Keskenmenoja 11. Näistä 9 jäi lopulta elämään. Naiset saavat keskenmenoja tietämättään. Ja tähän älkää tulko uskovaiset hörhöämään mitään.
Mikä salapoliisi erottelisi sen, mikä lapsi tuli keskenmenolla ja mikä abortilla? Koko aborttikieltoajatus on maailman hölmöin juttu.
Koko luonto toimii täysin toisin. Antaa elämälle runsaan populaation jälkeläisiä ja vain osa jää elämään.
Ihminen ei ole keskosena mitään,. Ei mitään. Ei edes 1 vuotiaana kukaan muista itsestään yhtään mitään saati 24 viikon ikäisenä.
Kyse on oikeastaan päinvastainen. Meillä ja maailmassa on niin huonoja vanhempia, että heille ei soisi lapsia lainkaan. On tuhat kertaisesti parempi lapselle syntyä kotiin joka kykenee huolehtimaan hänestä kuin kotiin, jossa ongelmana on mielenterveys, alkoholi, huume, rikollisuus tai muuten vaan jääminen heitteille.
Siksi abortti vapaana on elintärkeä. Se on elintärkeä myös naisen mielenterveydelle ja mahdollisuudelle elää miehen kanssa tasa-vertaisena. - Anonyymi
Ei todella ole. Toivottavasti sitä ei ikinä kielletä, se olisi hirveää takapakkia kehitykselle. Myöskin rikollisuus rehottaisi taas erilaisten puoskarien toimesta, jolloin naisten terveys ja turvallisuus olisi uhattuna. Naisen on oikeus päättää mitä kehollansa tekee, eikä kenenkään ikinä tätä pitäisi tuomita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 923528
Nainen olet minun
Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli442907Sille ei voi enää mitään
Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.742396- 612328
Harmi jos ei enään nähdä
Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki512291Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun
mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??1162256Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv212143Vau miten upea nainen!
Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.202107- 1152055
- 621974