Mitähän kuuluu kolmiloikkarille Asolle?

Anonyymi

Voi miten ikävää, kun taas yritti kansanedustajaksi, nyt Sekoomuksen mandaatilta ja ei päässyt, Kyynel!

Seuraavissa vaaleissa on varmaan loikkaus Vassareiden mandaatilla!

2

69

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nyt vaihtolistalle meni vaimo..

      • Anonyymi

        Oikeesti? Kukahan nainen sitä jaksaa katsoa ja kuunnella, mies on niin itseään täynnä! Kun ei valittu piirin Keskustan puheenjohtajaksi, loikkasi Perussuomalaisiin, valittiin piirin puheenjohtajaksi, haukkui Halla-ahon valinnan jälkeen aamutv:ssä Perussuomalaiset jäsenet, joutui eroamaan piirin puheenjohtajan paikasta ja sitten loikkasi Kokoomukseen. Seuraava puolue on varmaan Vihreät tai Rkp, vaikka hän ei sitä ruotsia osaakaan.

        Keskusta ja Persut eivät enää huoli häntä takaisin . Ongelmajäte? Pyrkyri, jättäisi jo poliitikan, kun mitään ei mistään tule!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      238
      7141
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      188
      3842
    3. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      171
      1775
    4. Vihjeitä kaivatusta

      Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)
      Ikävä
      72
      1605
    5. Rakas mussukka

      anna joku merkki itsestäsi. Pyydän.
      Ikävä
      70
      1134
    6. Niin pettynyt

      Olen suhun ja siihen ettet koskaan kohdannut reilusti
      Ikävä
      134
      1112
    7. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1027
    8. Lieksa missä syy?

      Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte
      Lieksa
      128
      936
    9. Martina Jeopardyssa

      Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy
      Kotimaiset julkkisjuorut
      205
      914
    10. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      102
      863
    Aihe