minidumpperi kokemuksia?

onko kukaan nähnyt tai ajanut sellaista minidumpperia? 4 rengasta jotka vetävät , takimmaiset renkaat joko ketjulla tai sellaisella välirenkaalla toisten renkaitten välissä.moottorina jokin 5 hv moottori.
mucktruck nimellä juutuubissa on videoita ja ikh myymälässä oli näytillä.
kenelläkään kokemuksia?
25415
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

on hyvä laite, itse ajoin soraa talon pohjalle 20 kuutiota ja sitten betonia 10 kuutiota sekä kaikki pihamaan jutut mullat ja lopuksi polttopuita.
tuo kone vetää 4 renkaalla sen välipyörän avulla ja nousee 30 asteen mäet ylös 500kg kuormalla kevyesti.moottori 6 hepanen tecumsetti

Äänestä

Jos maa on pehmeää tai upottavaa niin silloin valitse se telaketjumalli. Kovalla pinnalla pyörillä oleva.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

onko kukaan nähnyt tai ajanut sellaista minidumpperia? 4 rengasta jotka vetävät , takimmaiset renkaat joko ketjulla tai sellaisella välirenkaalla toisten renkaitten välissä.moottorina jokin 5 hv moottori.
mucktruck nimellä juutuubissa on videoita ja ikh myymälässä oli näytillä.
kenelläkään kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu