Hypomania jos ei saa alkoholia parin viikon välein? Mieluiten joka vapaa päivän iltana ja etenkin lomalla päivittäin pitää saada edes parit muuten alkaa sekoilu, ärtymys ym.
Tuleeko muille
Anonyymi
2
177
Vastaukset
- Anonyymi
Täällä ärtymys ja sekoilu alkaa aina juomisen jälkeen. Tai palaa, voimakkaampana.
Joskus tulee jopa kännissäkin sekoiltua. Tai ehkä sitä ei osaa tai jaksa tehdä niin hyvin kuin ennen.
Juomisesta on mennyt käytännössä kaikki hohto varmaan kauan sitten. - Anonyymi
Meillä puoliso ei pysty pysähtymään, vapaa päivä kotona on kauhistus. Pitää päästä vaikka kauppoihin kiertelemään, lenkille, minne vaan. Ärinä ja rähinä jos pitäisi kotitöitä tehdä. Touhuaa omia asioitaan ja syyttelee perhettä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain22711526Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-13610908Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2356248Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2075099Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1433550- 1733499
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin402373Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3171917Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov101758Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161654