Sinua..oletkohan sinä onnellinen? Vai tyydytkö vähempään ..
Minä kaipaan sinua, sun silmiin kiinni jäämistä. Sitä tunteen paloa sydämessä, jonka sinä sait aikaan.
Olet ihana.
Minä kaipaan sinua, sun silmiin kiinni jäämistä. Sitä tunteen paloa sydämessä, jonka sinä sait aikaan.
Olet ihana.
Vastaukset 49
Vanhimmat
Mies vai nainen? Minkä niminen?
Toivottavasti oot onnellinen. Minä en ole.
No sitähän minä just, kun en minäkään ole.
Sinua vaan mietin.
Palsta uuvuttaa.
Ei päivääkään, etten miettisi sitä miestä.
Täytyy tyytyä siihen mikä on mahdollista. On aika hankalaa olla onnellinen tietyt seikat estävät sen.
En ikinä tyytyisi vähempään mutta onnellinen en ole. Onneton. Mutta kun ei elämä enempää antanut. Katseita ja muutamia kauniita sanoja vain. Niin tyydyttävä on. Yhä etsin.
Olen vahva, ja suru sekä luopuminen on osa elämää. Tunteita, jotka käsittelen ja pääsen taas joskus onneen uudelleen käsiksi.
Opin itsestäni tässä aika paljon, opin kuinka vähän sinua tunsinkaan vaikka olitkin koko maailmani.
En ole nyt onnellinen, kuinka voisin olla...
Jos tuntisit minua paremmin...
Mutta yhden tiedän, en koskaan tyydy vähempään.
En ole onnellinen,enkä mielelläni tyydy vähempään....kun tietäis hänestä.....
Suhteellista on onnellisuus käsitteet tässä maailmassa...
Silmiin kiinni jäämistä. Silmiin syvälle katsomista. Sitä kaipaan. Se on niin harvinaista. Mietin, etten koskaan enää löydä sellaisia silmiä, joihin voi katsoa pitkään rauhassa ja syvälle ja jotka puhuvat ääneti niin paljon ja niin koskettavasti.
Kauniisti kirjoitettu.
Osaat kuvailla hyvin. Juuri tuota se tuntui. Hän on ainoa koskaan, jonka katse tuntuu henkiseltä rakastelulta, mutta silti se katse saa aikaan sisäisen rauhan ja ryöpyn hyvänmielen hormoneja ja lempeyttä. Ne katseet kesti pitkään, molemmat taisimme nauttia niistä? Läsnäolon voima on huimaava.
Olen hetkittäin onnellinen, lähinnä lasten takia. Rakkauden ja hellyyden vajeeni on suuri. Arki on oravanpyörää. Se, että olen periaatteellisesti vapaa helpotti oloa, mutta sitä toista kivirekeä ei ole purettu. Arjessa tyydyn nyt hyvin vähään, mutta vain väliaikaisesti.
Silmäsi sai minut tajuamaan, että rakkauden voi löytää.. Rakkauden,, jossa yhdistyy syvät tunteet. yhteinen aaltopituus, intohimon tunteet, saman suuntaiset arvot ja se katse. Luuultavasti olen onnellisempi yksin kuin vähään tyytyneenä.
Miten sinun laitasi on? Tyydytkö?
Hyvin sinäkin osaat kuvailla, tiesitkö?
"Hän on ainoa koskaan, jonka katse tuntuu henkiseltä rakastelulta, mutta silti se katse saa aikaan sisäisen rauhan ja ryöpyn hyvänmielen hormoneja ja lempeyttä. Ne katseet kesti pitkään, molemmat taisimme nauttia niistä? Läsnäolon voima on huimaava.
Olen hetkittäin onnellinen, lähinnä lasten takia. Rakkauden ja hellyyden vajeeni on suuri. Arki on oravanpyörää. Se, että olen periaatteellisesti vapaa helpotti oloa, mutta sitä toista kivirekeä ei ole purettu. Arjessa tyydyn nyt hyvin vähään, mutta vain väliaikaisesti. "
En tiedä onko aloittajalta tai onko trolli.. Mutta, puit sanoiksi ajatukseni kohtaamisistani erään miehen kanssa.. Hänen elämäntilanteensakin on juurikin kuvailemasi. Kun toinen on lähellä, mutta samalla niin saavuttamattomissa..
Nainen olen, en aloittaja enkä trolli. Meitä on monia samoissa elämäntilanteissa.
Ihan onnellinen olen. Tyydyn siihen mitä elämä antaa. Hänet haluaisin, mutta hän ei nähtävästi minua halua niin tyydyn siihenkin. En häntä voi väkisinkään ottaa.
Minä joudun tyytymään vähempään, tilanne vaan on sellainen.
Kaikki saavat ansionsa mukaan, aina ei voi saada mitä haluaa.
Sait veronpalatukset kumminkin.
Missä niin luki, että aloittajalle tuli veronpalautukset? 🤔 Hmmm pimeitä juttuja, erittäin pimeiltä kirjoittajilta...
Hienoa, että edes nekin saa.
Joo nyt on joku psyko loukkaantunut verisesti olemattomasta loukkauksesta. Varmaan omatunto soimaa, ymmärrettävää purkua.
Olen ollut tyytyväinen yhteyteen välillämme...tapahtui elämässä mitä tahansa, olen kantanut mukanani tunnetta, että ...
Olen täällä kyllä. Hyvä jos tiedöt sen.
Optimistina perusonnellisuus mulla on aina, vaikka elämän olosuhteet voisivat olla monessa kohtaa paremminkin. Uskon aina parempaan.
Se juuri.... Oletko onnellinen. Saatko sen kosketuksen jota silloin kipeästi kaipasit. Nähdäänkö sinut arvokkaana hellyyden kohteena.
Mitä on onni ja onnellisuus.
Elän, hengitän ja kaikki on hyvin. Hän on läsnä päivittäin.... Mutta vain ajatuksissani. Ottaisipa vielä kädestä. Tai tavattaisiin kaupan hyllyjen välissä. Tai laulaisipa vielä yhden laulun.
minkä laulun hän on joskus laulanut?
Useampia.
En ole kyllä täysin onnellinen, hänen kokoinen kolo on jatkuvasti elämässäni läsnä. Onnellinen olen silloin kun olen hänen lähellään, se vaan tuntuu niin hyvältä etten haluaisi sen hetken koskaan loppuvan.
En ole onnellinen..
Eräs ihminen puuttuu selkeästi..
(n>m)
Niin multakin 😕 A->S
J-mies mielessä minulla(M).
(Sama kuin 15.35)
Oliko tämä mieheltä naiselle?
Mulla (J) taas M-nainen
Olen. Ensimmäinen suhde, jossa ei ole käynyt mielessäkään pettää. Olen löytänyt tosirakkauteni, mihin en uskonut enää. Rakastan naistani!
J
Millainen suhteenne siis on? Kertoisitko naisesta?
Olemme parisuhteessa, oltu jo vuosia
Ei ollut m ämmältä. Rakkaus on suurin voima kumottavaksi!
Ikävää kun täällä täytyy kaivattuansa hakea. Henkilö joka on nähtyänsä rakkautensa luulee täältä hänet saavansa?!😁
Ikävää on tuollainen ilkkuminen ..
Rakkaudessaan ihmiset voivat käyttäytyä hyvinkin epätoivoisina..
Ja voi se rakkaus olla sellainenkin joka on mahdoton saavuttaa , aika ikävää sekin.
Kannattaa opetella asettumaan toisten ihmisten asemaan.
Miltä tuntuisi saavuttamaton rakkaus, varattu tai yksipuoliset tunteet.. tai ihan vaikka oma ujous..?
Ei ole helppoa sekään.
😁😁😁😁😁😁😁😁😁🌹
Laulusta kaikki alkaa ja siihen se usein päättyy...
... kasetin voi kelata alkuun...
En ole onnellinen ilman sua.
Ihmisen ongelma on se että hyvin usein halutaan sitä mitä ei voi saada tai edes kannatakaan saada, siis mahdottomia. Harva osaa tyytyä ja nähdä jo kaiken saamansa hyvän.
Niin juuri. Entäs sinä. Onko sulla kaikki hyvin?
Lähes, kun en hypännyt harjalta loistoon, vaan käännyin kannoilla ja lähdin.
uon mie koska uon päässy pätemmään tän kylän tiskoon.
https://www.youtube.com/watch?v=hM6UtcCANKA
Tyydyn vähempään nyt koska on pakko.