Kävin tässä paripäivää pois kottoo ja jätin kalat paastolle siksi aikaa. Kun tulin takas akvasta löyty kaks kalaa kuolleena.
Jonki aikaa sitten ostin kuus mustatetraa ja parveen tuli neljä isoa tetraa ja kaks pientä. Nyt sitten reissun aikana oli isot rökittäny ne pienet hengiltä, syöny kaiken mitä irti lähtee.
Nyt ku niitä tetroja on vaan neljä niin pitäskö ostaa uusia tilalle ja käykö niille samalla lailla ku pienille?
Murha
???
2
613
Vastaukset 2
- fishuu
Ku kukaan ei oo näköjän tänne vastaillu, nii mäpä vastaan...
Osta niitä muutama, mutta osta isoimpia mustatetroja, mitä kaupasta löydät;)- patu
Mitä muita kaloja sulla siellä akvassa on?
Mustatetrat EI oo toisilleen susia, edes nuorille yksilöille??
Älä osta kalasto lisää jos siellä on joku egre kamu joka vetää niitä napaansa???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 811204
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä29875Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk19745- 46619
Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?13587Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja181572Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13550Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita123540On ollut syyllinen olo viime päivinä
Olen niin täpöllä ollut sinussa kiinni tunteiden tasolla. Unet ja kaikki. Nainen, toisaalta tuntuu pahalta, mutta kun si23460- 27457