Kumpi auto on pappamaisempi

Toyota corolla vai skoda octavia?
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Sitä voi jokainen miettiä? 2.0 tehotykki hybrid vai nelikko RS joista jälkimmäinen odottaa jo uutta mallia.

Äänestä

Toyota on perinteinen vaarien auto ja sellaisena pysyy vaikka Pokemonista on otettu mallia.

Äänestä

Kyselyn ulkopuolelta, Volvo V70 pappamaisin. Itsellä menevä, tehotykki Yaris G-Line 3.0 Twin-Turbo GDTI S-injection Plug in-and-out Hybrid Quattro.

Äänestä

Kylläse 1.0 octavia on.
Näyttäs moni pappa ajavan.
Ja ulkonäkökin sen kertoo.

Äänestä

Nykyään vaaritkin yrittävät olla nuorekkaita ja siksi heille sopii hyvin Toyotan nykylinja joka on suunniteltu nuoremmalla väelle, mutta eihän japanilainen osaa tyyliä tehdä ja överiksi nuo uudet on pääosin menneet.
Hyvin vaareille sopii tuo uusi Corolla, sen keulan roikkuva alahuuli on kuin kasvohalvausta kärsivän vaipoissa liikkuvan varin se viimeinen nuoruuden lähde.

Äänestä

Toyota Corolla on kyllä ällön näköinen, ihan kuin lahna jolla on roikkuva alahuuli. Kukahan keksii ensimmäisenä maalata nuo huulet punaisella.

Äänestä

Toyotan hybridi sopii meille yli 60 vuotiaille papoille koska on autotekniikkaa jonka kehitys pysähtyi siihen mistä alkoikin 20 vuotta sitten. Taas tarvitaan keski-eurooppalaisia kehityksen kärkeen luotsaamaan sähköautojen kehityksen suunta oikealle tielle.

Äänestä

Mitä uudempi, parempi ja kalliimpi, sitä pappamaisempi - tietenkin!
Papoilla Suomessa on varaa parhainpiin autoihin.

Samoin moottoripyörät! Oletko nähnyt juuri muita kuin pappoja isojen hienojen moottoripyörien sarvissa.?

Äänestä

Nuoriso ei osta uusia autoja. Joten 1.0 tsi pysyy vielä pitäkään pappamaisena....

Äänestä

Onhan ocu 80 luvun auton näköinen.
Voisivat hieman koittaa tehdä nykyaikaisemman näköisen siitä.

Äänestä
  • Papat on jo kuulonsa menettäneet siksi Corolla sopivin..nuorten kannattaa ajella hiljaisimmilla autoilla heille Octavia parempi vaihtoehto..

    Äänestä

Ford Mustang on pappamaisin ja Jopo vähiten pappamainen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Toyota corolla vai skoda octavia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu