Printteri ei suostu toimimaan XP:n kanssa..

Minulla on Celeron 466Mhz, 256Mb vanha kone johon laitoin XP:n 98 tilalle. Nyt printteri (Minolta QMS PagePro 1100L) ei suostu toimimaan vaikka minulla on siinä Xp:n ajurit. Onko kenelläkään mitään vinkkejä mitä voisin tehdä, KIITOS!
1187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Voisit vaikka poistaa kaikki tulostimeen liittyvät ajurit ja ohjelmistot koneelta asianmukaisesti. Sitten, tietokoneen ollessa päällä, laitat tulostimeen virran. Jos Windows tunnistaa tulostimen ja ilmoittaa löytäneensä uuden laitteen, laitat ajuri-cd:n asemaan...näin sen pitäisi onnistua. Sitten käyt vielä Ohjauspaneelin "Tulostimet ja faksit" osiosta katsomassa, että ko. tulostin on valittuna oletustulostimeksi ja asetat sen tarvittaessa online-tilaan.

Tämän esitän vaan pienenä vinkkinä, en idioottivarmana ratkaisuna ongelmaasi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jampro kirjoitti:

Minulla on Celeron 466Mhz, 256Mb vanha kone johon laitoin XP:n 98 tilalle. Nyt printteri (Minolta QMS PagePro 1100L) ei suostu toimimaan vaikka minulla on siinä Xp:n ajurit. Onko kenelläkään mitään vinkkejä mitä voisin tehdä, KIITOS!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu