Linna cruisingille 10000 tuki

Mites tämä tukee kaupungin strategiaa ilmaston lämpenemisen kannalta. 10000€ tuonne ja sanoma on”tulkaa tänne saastuttamaan vanhoilla romuilla”.
Aika noloa kaupungilta.
21<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Niin, tuskin tällä on ollutkaan tarkoitus liittyä ilmastotukeen tai em. järjestön toimintaan muussa mielessä kuin että sillä 1000 €:n "avustuksella on ostettu mainittu järjestö järjestämään tapahtumansa muuten tapahtumattomassa Tapahtumapuistossa" ettei sen puistikon toiminta olisi täysin olematon siihen sijoitettuun muutaman miljoonan pääomaansa nähden.

Näyttää vähän kauniimmalta kun on edes jotain toimintaa alueella vaikka kaupunki siitä nyt maksaakin itse *kynnysrahaa*

Äänestä
  • Sorii, jäi edellisestä kommentistani nolla (0) pois, pahoitteluni!

    Äänestä

Oliko se nyt 1000e vai 10 000e johan tuo rinkelimäki saastuttaa yhdessä illassa tuplat.

Äänestä

Maksetaan siitä että lapset saa katsella kun isot äijät ja muijat hoippuu kännissä kaljatölkki kädessä autojen ikkunoissa.

Äänestä

Sitä samaa Rinkelimäellä.

Äänestä
  • Älä jaksa jauhaa tuota rinkelinmäkeä. Peli on peliä, viihdettä.
    Tuo vuosikymmeniä vanhoilla jenkeillä ajelu on ihan suoraan maapallon tuhoamista.

    Äänestä

  • Ilman Linnacruisingia Tapahtumapuisto olisi aidosti ja oikeastikin ensi vuonnaTapahtumaton puisto, joten mokienpeittelysijoitushan tämä.

    Äänestä

  • Kattos. Persulla on Lada ja nyt Kantolan puisto kelpaa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kattos. Persulla on Lada ja nyt Kantolan puisto kelpaa.

    Kattos. KokDem-Trollolla on Potkulauta ja nyt Kantolan puisto kelpaa. 🛴🕺

    Äänestä

> Tuo vuosikymmeniä vanhoilla jenkeillä ajelu on ihan suoraan maapallon
> tuhoamista.

Autoilun suurin luontorasitus tulee uuden auton valmistuksesta. Ja nyt vielä enemmän kun luonnonsuojelualueiden vierestä aletaan kaivamaan akkumineraaleja.

Tuollaisen vanhan jenkin kun laittaisi toimimaan bioetanolilla ja katsoo ettei vuoda öljyä, niin rasitus luonnolle on plus miinus nolla.

Äänestä

Myydäänkö Rinkelinmäellä kaljaa jo katsomossa vai onko käytävä hakemassa? Kuka valvoo, ettei katsomossa ole humalaisia? Onko sama homma Linna Cruisingissa? Huolestunut kansalainen.

Äänestä
  • Linna Cruisingissa myydään viinaa katsomossa

    Äänestä

  • hyvä että ne öljyä vuotavat romut ovat siellä jo valmiiksi saastuneella alueella lepäämässä edes yhden päivän ajan. Kaikki öljyt mitkä ovat pois katujen asfalteilta on jo huikeaa edistystä.

    Äänestä

Höh, hauskaa katsella nostalgisia kulkineita ja mukavaa, että siellä on harrasteautoina myös euroja ja japseja, tulee nuoruus mieleen.

Eiköhän nämä jätä nuppia kohden paikallisille yrittäjille enemmän tuloja, kun tankataan itseä ja menopelejä konserttivieraisiin verrattuna.

Äänestä
  • Mieluummin ilman rahaa kun vaan ilma pysyisi hengityskelpoisena. Turhaa touhua tuollainen autoilu ajattelee sitä miltä kantilta tahansa. Kaupungin rahojen syytäminen tuollaiseen on suorastaan rikollista.
    Mieluummin vanhustenhoitoon nuokin eurot, eikös?

    Äänestä

Kohta on taas nii raikas ilma ettei kärsi ulos mennä.

Äänestä

parempi että ne lapselliset rotiskot on siellä tapahtumattomassa puistossa edes kerran vuodessa päivän verran jonkinlaisen valvonnan alla kuin liikenteessä. Onneksi tarralenkkareissakin on aikuisten kokoja.

Äänestä
  • ⬆️ Onneksi noin lapsellisille ihmisille potkulaudoissakin on jo aikuisten kokoja. 🛴🕺

    Äänestä

Mustang-korjaamon osakkaana rakennuspiirtäjän koulutuksella Tavastehusin rakennusvalvonnan johdossa leijuneelle Sirkku-Dirkulle varmasti mieluisa asia.

Äänestä

Lähden katsomaan huomenna kun Kerosiini palaa ja se ei ole mitään nappikauppaa?

Äänestä
  • Onks sullakin jo aikuisten tarralenkkarit vai peräti Bebe-pehmikset?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mites tämä tukee kaupungin strategiaa ilmaston lämpenemisen kannalta. 10000€ tuonne ja sanoma on”tulkaa tänne saastuttamaan vanhoilla romuilla”.
Aika noloa kaupungilta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu