onko jollain muilla alkuraskaudessa sama ongelma?ei ihan vähäistä..
verta nenästä niistäessä??
2vk
6794
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
ollut mutta raskausaikana limakalvot kuivaa helposti jolloin nenäverenvuoto johtuu todennäköisesti siitä.
Mulla tuo vähäinen nenäverenvuoto on jatkunut koko raskauden ajan. Liittyy varmasti limakalvojen muutoksiin.
Ei tarvitse kun vähän niistää ni johan nenästä valuu "noronaan" verta.Inhottavaa.Välillä vuoto alkaa ihan itsestäänkin.Nyt mulla viikkoja kasassa 29 6
Mulla ei ole ollut pelkästään alkuraskaudesta, vaan ihan jatkunut koko ajan. Kiusallista, mutta kuuluu kuulemma asiaan..
Mulla viikkoja nyt 28 6 ja verta tullut tähän asti nenästä päivittäin. Joskus niistettäessä, joskus alkaa yhtäkkiä valumaan runsaasti, vaikkei niistäisikään.
kolmatta odotan ja kaikissa raskauksissa sama ongelma... verta tulee nenästä...