Täällä on hyvä kayttää itsesensuuria

Kaikkea ei tarvitse lukea, tai ei oikeastaan mitään missä ei ole kiinnostavaa otsikkoa. Täällä on nykyisin paljon sellaista mistä menee vain pää pyörälle. Lasten laulun sanoin :" Älä silmä pieni, katso mihin vain. Älä korva pieni, kuule mitä vain."
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Niinpä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kaikkea ei tarvitse lukea, tai ei oikeastaan mitään missä ei ole kiinnostavaa otsikkoa. Täällä on nykyisin paljon sellaista mistä menee vain pää pyörälle. Lasten laulun sanoin :" Älä silmä pieni, katso mihin vain. Älä korva pieni, kuule mitä vain."

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu