Kaikki mitä olet ja teet on mysteeri

On, ja ehdottomasti on, siis ajatus sun kanssasi olemisesta pyörryttävä. Lähelläsi olisi ilo olla. Nauttisin joka hetkestä, jokaisesta liikkeestäsi ja sanastasi, kaikesta. Tässä on vain se yksi ongelma. Ei sinusta ota selvää. On kuin kiikarilla yrittäisi selvittää, mitä kilometrien syvyydessä tapahtuu.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Unohda minut ja jatka eteenpäin. En ollut sulle mitään.

Äänestä

Eli sinä olet maanpinnalla ja minä vaellan helvetissä, sitäkö tarkoitat että katsot maan alle. Eikö kannattais pysyä pirusta kaukana.

Äänestä
  • Meri oli nyt vain hyvä vertailukohta. Pinta näkyy, mutta ei mitä sen alla on tekeillä. Kuun pimeää puolta voi yrittää kiikaroida tulematta sen viisaammaksi. Pimeys ei ole pointti, vaan arvoituksellisuus. Hän on täydellinen arvoitus.

    Äänestä

Missä kaivattusi asuu? Asutko itse samalla paikkakunnalla?Näitä sarjassa "epätoivoisia" kysymyksiä

Äänestä

Kerrohan aloittaja, mitä haluat tietää? Kysy täällä suoraan. Voit jopa saada vastauksen, jota kovasti kaipaat. Laita toki jonkinlainen tunniste..

Äänestä

Samaa voisin sanoa sinusta. Mysteeri olet minullekin. Voisit joskus hieman raoittaa salaperäisyyden verhoasi. Pieni salaperäisyys on aina paikallaan, mutta asiat eivät ikinä tästä edisty, jos et koskaan tuo julki aitoja tunteitasi. Minut jätät epätietoisuuteen, eikä se tunnu pidemmän päälle ollenkaan hyvälle. Ajattelen ettet minusta sittenkään välitä.

Äänestä

Vai mysteeri sinullekkin, no se en haluaisi tietenkään olla.
Salaperäinen en ole omasta mielestäni liioin. En liioin ole tarkoituksella jättänyt epätietoisuuteen ketään. En seurustele yhdenkään vastakkaisen sukupuolen kanssa, ja tämä johtuu osittain luottamuspulasta ja olemassa olevista olosuhteista.
En voi hyvin nykyään, miksi panostaisin suhteeseen joka ei kanna pitkälle.
Kokemusta on siitä myös, että suhteen alkumetreillä saa tehdä kaiken työn itse.
En voi ajatella tällä hetkellä sinua mies, jos olet liikkeellä seksi vain mielessä.
En ole sellainen nainen, sillä se ei ole suhteen onnellisuuden tae ja muutenkin on hyödytöntä avata paidan nappeja väärälle miehelle.
Varma seuraus, vain paha mieli ja syvä, pitkäaikainen katumus.

Äänestä

Koen samoin hänen läsnäolonsa. Nautin joka sekunnista, kun hän on vain samassa huoneessa tai ulkotilassa...

Äänestä

Ei tapahdu mitään. Olen sieluton paska. Klonkku. GklonK!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

On, ja ehdottomasti on, siis ajatus sun kanssasi olemisesta pyörryttävä. Lähelläsi olisi ilo olla. Nauttisin joka hetkestä, jokaisesta liikkeestäsi ja sanastasi, kaikesta. Tässä on vain se yksi ongelma. Ei sinusta ota selvää. On kuin kiikarilla yrittäisi selvittää, mitä kilometrien syvyydessä tapahtuu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu