Yrjölän puuro koiralle

Onko kenelläkään annosteluohjetta Yrjölän puuron antamiseen koiralle? Valmiin ruuan annosteluohje.

Vain asiallisia vastauksia.
151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Minä olen antanut keskikokoiselle koiralle n.1/2l päivässä ja siihen lihaa sekaan.Puurohan ei lihota.Jos koira jättänyt olen seuraavana päivänä vähentänyt,jos taas nuollut kuppia syönnin jälkeen olen lisänny määrää.Kaikkiaan kuudelle koiralle näin tehnyt eikä yksikään ole ollut lihava.Kaikki liikkuivat paljon.
Eli ei mitään tiettyä kaavaa/ohjetta vaan tilanteen mukaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onko kenelläkään annosteluohjetta Yrjölän puuron antamiseen koiralle? Valmiin ruuan annosteluohje.

Vain asiallisia vastauksia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu