Sailor Moon mangaa suomesta?

Löytyykö mistään päin suomea joku kauppa joka möisi sailor moon mangaa? tai sitten animea?
olen löytänyt netistä muutamia kuvia että Sailor Moon Stars olisi tullu PS2:selle?? :O
niin, löytyisikö mitään näistä mistään päin suomea? vai täytyykö sitten tilata jostain kauempaa ^_^
3460
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Njaa-a. Mangan löytyminen voi olla hieman hankalaa.. etenkin Suomen rajojen sisäpuolelta. Pari vuotta sitten olisi voinutkin löytää kaikki 18 osaa, mutta nyt se lienee jo mahdotonta sillä monista liikkeistä tulee tieto: "Painos loppunut". Sarjaa kun ei enää Tokyopop painata lisääkään (tämäkin vihjaa jälleen siihen että uusi paranneltu painos tulossa joskus tulevaisuudessa). Animea jostain alan liikkeestä voi löytää Suomen rajojen sisäpuolelta (esim http://www.videodivari.com ) mutta hinnat ovat kauheita. Täytyy olla tyhmä tai oikein kunnon raharikas että alkaa maksamaan jotain 40e yhdestä levystä. Kahden ensimmäisen tuotantokauden kausi-setit puolestaan on poistettu jo markkinoilta (jämiä saattaa jostain löytyä, mutta se on sattumanvaraista).

Oikeastaan minkä tahansa Sailormoon-aiheisen kaman saaminen Suomenmaalta on kovin sattumanvaraista.

Kuitenkin esim. seuraavista liikkeistä voi löytyä jotain, mutta loppunutta nämäkin valtaosaksi tarjoavat:
http://www.suomalainen.com (kovin vaihtelevaa)
http://www.bookplus.fi (mitään mangan osia ei saatavilla lainkaan)
http://www.akateeminen.com (vain osat 11 ja supers 3)
http://www.videodivari.com (animea kalliilla x_x')
http://www.huuto.net (huutokauppa, tuurilla voi löytyä)

Ja aijai xD Tässä kirjoittaessa juuri muistin että Archonian asiakaspalvelusta sanottiin kun kysyin Sailormoon-mangan perään puolisen vuotta sitten että sarjan painaminen on lopetettu ja uusi on tulossa joskus tulevaisuudessa mutta ajankohdasta ei ollut tietoa. Miten minä saatoin unohtaa tuon O_O'

Äänestä

Löytyhän tuolta sailor mooniakin mutta hinnat nousevat sen verran korkealle ettei meikäläisellä rahaa noihin olisi(ellei raha kasvaisi puussa)¨.
toivotaan nyt vain sitä parempaa painosta ^_^
Ja tyydyn nyt vain katsomaan Sailor Moon:ia netistä (jos sitä nyt jostai löytäisisi) ja tv:stä ^_^

Äänestä

Myös Fennica Comicsista saa Sailor Moon S ja SuperS- kauden levyjä yksittäisinä... Yhden hinta on kylläkin n. 35,50... Eli sen takia ostan mielummin boxissa...
Suomesta on ylipäätään hankala metsästää mitään harvinaista animea/mangaa. Sailor Moonin painokset, kuten tuossa jo mainittiin ovat lopussa. Toivoa sopii, että joskus tehdään uusintapainosta... Mikäli ei jaksa odottaa niin kauaa, kannattaa esim. huuto.netistä bongata käytettyinä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lillu kirjoitti:

Löytyykö mistään päin suomea joku kauppa joka möisi sailor moon mangaa? tai sitten animea?
olen löytänyt netistä muutamia kuvia että Sailor Moon Stars olisi tullu PS2:selle?? :O
niin, löytyisikö mitään näistä mistään päin suomea? vai täytyykö sitten tilata jostain kauempaa ^_^

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu