Kokemäen sähkön kaksi pakettiautoa ajoivat Kauvatsantiellä klo 10! Ohittivat autoja kahden keltaisen viivan kohdalla, nopeusrajoitus alueella 60!!! Eikö sähkömiehet osaa lukea numeroita 60???? Vaarallista!
KOKEMÄEN SÄHKÖLLÄ KIIRE
22
97
Vastaukset
- Anonyymi
Turhaan täällä asiasta avaudut. Soita vaikka poliisille.
- Anonyymi
Tuo koko 60 alue on ihan järjetön, ja sit vielä kun jotkut tädit ja sedät ajelee siinä tapansa mukaan varmuuden vuoksi kymmenen alle, vaikka laki sallii 67 ja lisäksi varmuusvähennys 3 km et 70 saa hyvin ajaa sekä sit vielä se auton mittari näyttää aina pari kolme liian vähän. Ajakaa pois alta ettei vittu tartte ohittaa keltaisella viivalla.
- Anonyymi
Olet tosi fiksu kaveri, juuri tollaiset hölmöt ohittelee keltaisilla viivoilla, eivätkä osaa lukea 60! Poliiseja tarvitaan!!
- Anonyymi
Ihan hyvin voisi olla 80 km koko matkan, ihan turha rajoitus ja vielä pännii kun jotkut mm punaiset tojota polkee siinä neljää kymppiä viittäkymppiä ihan kettuillakseen kun on keltainen viiva ja sit kirjoittelee tänne et kun ohitetaan.
- Anonyymi
Fiksut ihmiset ajaa nopeusrajoitusten mukaan.
- Anonyymi
Vittu,vittu,vittu. Mopoautosi ei kulje riittävästä, että vittu pääset vittu ohi mistään.
Taidat olla hieman yksinkertainen... - Anonyymi
-sinun kielenkäyttösi on apukoulutasoista. Sivistä itseäsi ja sanavarastoasi! Tuollaiset eivät osaa noudattaa sääntöjä. Hae apua!
- Anonyymi
Kyseisessä ohitus kohdassa on 80 km rajoitus ja kyllä kaksi sinistä autoa joiden välissä oli vielä taxi tekivät ohituksen mutta valkoisella viivalla viimeinen ohittaja kieltämättä palasi omalle kaistalle vasta keltaisella viivalla mutta näkyvyys oli eteen silti hyvä kun kyseessä on pitkä suora joten en pitänyt ohitusta vaarallisena
- Anonyymi
Etkö osaa !lukea numeroita???? Kauvatsantien nopeus on 60??????
- Anonyymi
Kauvatsantie nopeus on 80 km Korkeaojan liittymässä ja Kiikoisten päässä on 60
- Anonyymi
Miksi sitten on kyltti 60?? osaatko selittää?
- Anonyymi
Missä kohtaa kyltti on?
- Anonyymi
Jos ei meiti ajotapa kelpaa löydäänpä sähköt pois jos rupiaa mieli muuttumaan
- Anonyymi
Näin on. Me sähkö miehet saadaan kaupunkin johtajan luvalla ajaa ihan kuin itte parhaaksi näjemme. Joten pulinat pois.
- Anonyymi
Kysyn asiaa kaupungin johtajalta. Olet tosi hoopo!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näin on. Me sähkö miehet saadaan kaupunkin johtajan luvalla ajaa ihan kuin itte parhaaksi näjemme. Joten pulinat pois.
kaupunginjohtaja ei voi antaa sellaista lupaa??? Että voitte ajaa vaarantamalla ihmisten henkiä????
- Anonyymi
Kyllä meidän kaupunki johtaja on semmonen tirehtööri et se voi antaa luvan vähän kaahata omille alamaisilleen
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kysyn asiaa kaupungin johtajalta. Olet tosi hoopo!
Onpas täällä tyhmää porukkaa.
- Anonyymi
Tosi tyhmä kommentti, argumentoi selvemmin pölkkypää.
- Anonyymi
Me ajetaa mite halutaa! EI oo sulta pois! Soita mee pomolle, jos o jottai valittamista!
- Anonyymi
Hyvällä tuurilla autot on olleet täynnä sähköä. Mieti mikä räjähdys tulis. Kaikki sivullistki kuolis heti. Paneliankosken autot ei tollai kaahaa ja autoissa maadotus.
- Anonyymi
Ainoa ja edullisin sähköyhtiö kokemäen alueella ei valittamista
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 861530
- 711190
Kolme miestä joukkoraiskasi nuoren naisen metsässä Helsingissä.
https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011193871.html?utm_medium=promobox&utm_campaign=hs_tf&utm_source=is.fi&utm_content=pr1711056- 47848
Aika usein mietin sitä
Että miksi juuri minä olen se jonka kanssa haluaisit vakavampaa? Mikä minusta voi tehdä sellaisen että koet niin syviä t46841Miksei voitaisi vaan puhua asiat selväksi?
Minulla on ollut niin kova ikävä sinua, etten oikein edes löydä sanoja kuvaamaan sitä. Tuntuu kuin jokainen hetki ilman38838Sunnuntai terveiset kaivatulle
Maa on vielä valkoinen vaikka vappu lähestyy, otetaan pitkästä aikaa pyhä terveiset kaivatullesi tähän ketjuun !!52782- 46782
IS Viikonloppu 26.-27.4.2025
Koviksen ovat laatineet Eki Vuokila ja piirrospuolista vastaa Lavonius, jolloin 2,5 vaikeusasteen ristikko on saatu aika35769Eräästä kalastuksenvalvojasta leviää video !
Ennemmin tai myöhemmin tänne palstalle tulee videonpätkä, jossa kerrotaan paikallisesta "kalastuksen valvojasta". Ei si9753