Erkki oli leuhka. Vihasin Erkkiä, olin katkera. Jengiimme kuului myös Veijo, Kake, minä, Risto ja naisista Maire, Anna, Seija ja se rillipää finninaamanen muija jonka nimeä en enää muista. Olin rakastunut Annaan mutta hän muutti Stokikseen ja alkoi parisuhteeseen ruotsalaisen naisen kanssa. Olin siitäkin katkera. Lopulta Eki lähti armeijaan, Veijo muutti pääkaupunkiseudulle, Risto tuli uskoon ja Kake kuoli junan alle ja Maire ja Seija lähtivät miesten perässä kaupunkiin.
Kujille jäi pyörimään se finninaamatyttö ja minä. Kylläpä mekin joskus tutustuttiin lähemmin, kun ei muutakaan ollut, mutta siitäkin on jo aikaa. Ihan jees muija sittenkin sekin taisi olla, jos oikein muistan.
Ja nyt en ole kellekään enää katkera. Siitäkin voi parantua. Kaipaan oikeastaan teitä vanhat kamut, jopa ylileuhkaa Erkkiä. Tervehdys vaan kuka itsensä tunnistaa, ja kauan eläköön koiransillan jengi.
Parantunut vihasta
Anonyymi
1
106
Vastaukset
- Anonyymi
Tyttö aloitti e-pillerit ja kas finnit oli pois. Hän kuitenkin sitten tajusi ap:n olleen täysi mulkku. Katkeroitu ja löysi miehen ja muutti kaupunkiin. Näin maaseutu autioitui.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841729Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2721605Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2901389Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1701309- 57915
- 48891
- 66884
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em66873Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40861Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤48838