Kertoisko joku miten kartingia voi alkaa harrastaa? 8-vuotias. Mitä maksaa?

Anonyymi

Eli ihan alusta alkaen, miten yh-äiti saisi lapsensa mukaan tuohon harrastukseen. Sarjoja näyttää olevan paljon ja erilaisia autoja. Myydäänkö nuo autot valmiina pakettina ? Ja mitä kaikki maksaa siis halvimmillaan?

6

160

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Katso netistä lähin rata ja mene kerhopäivänä tutustumaan. Siitä lähtee ja saa neuvoja järjestävältä seuralta

    • Anonyymi

      Tutki netistä lähin karting rata ja mene käymäs paikanpäällä useampana päivänä ja kato ketä siellä häärä. Sit kun hiukan tiedät kuka häärää, niin sen jutuille. On aika paljon paikkakunta riippuvainen. Etelässä paljon ratoja samoin lännessä. Ei kannata vielä ostaa mitään. Hyvin tällä hetkellä seuroilla autoja joita voi syksyn ajan koittaa. Lumille asti pääsee ajamaan jos haluaa. Koko talvi sit sisärataa. Tuolla innolla jos vetää joka vko voi keväällä miettiä omia vehkeitä.

    • Anonyymi

      Omasta sijainnista olis myös hiukan apua. Mikä lääni missä harrastus olisi?

      • Anonyymi

        veikkaan ettet osaa neuvoa oli sijainti mikä tahansa. kerros ny edes johonkin lääniin jotakin.


    • Anonyymi

      yh-äiti vois käydä jossain radalla kattelees menoa. yh-äidillä pitäs tietenkin aluksi olla oma auto, jossa peräkärry tai pakettiauto, teoriassa myös farmariauto käy jossa saa penkit kumoon, koska muutenhan karttia ei pysty kuljettamaan. alotusauto kustantaa n. 500-1500e.

    • Anonyymi

      Jos olet pääkaupunkiseudulla, käy lapsesi kanssa Bebmbölen karting-radalla Espoossa katsomassa meininkiä ja koittamassa karting-autoa. Se on auki ma-ke 17-20, lisätietoa löydät Facebookista "Espoo Motorsport Club"-sivulta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      262
      9869
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      187
      5612
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      161
      5201
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      74
      4865
    5. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      212
      2429
    6. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      12
      2269
    7. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      326
      1948
    8. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      21
      1645
    9. Minkälainen auto

      Kaivatullasi on? Väri/Merkki? :)
      Ikävä
      90
      1597
    10. Kuinka rakastunut olet

      Ja kehen?
      Ikävä
      41
      1153
    Aihe