Eli ihan alusta alkaen, miten yh-äiti saisi lapsensa mukaan tuohon harrastukseen. Sarjoja näyttää olevan paljon ja erilaisia autoja. Myydäänkö nuo autot valmiina pakettina ? Ja mitä kaikki maksaa siis halvimmillaan?
Kertoisko joku miten kartingia voi alkaa harrastaa? 8-vuotias. Mitä maksaa?
6
145
Vastaukset
- Anonyymi
Katso netistä lähin rata ja mene kerhopäivänä tutustumaan. Siitä lähtee ja saa neuvoja järjestävältä seuralta
- Anonyymi
Tutki netistä lähin karting rata ja mene käymäs paikanpäällä useampana päivänä ja kato ketä siellä häärä. Sit kun hiukan tiedät kuka häärää, niin sen jutuille. On aika paljon paikkakunta riippuvainen. Etelässä paljon ratoja samoin lännessä. Ei kannata vielä ostaa mitään. Hyvin tällä hetkellä seuroilla autoja joita voi syksyn ajan koittaa. Lumille asti pääsee ajamaan jos haluaa. Koko talvi sit sisärataa. Tuolla innolla jos vetää joka vko voi keväällä miettiä omia vehkeitä.
- Anonyymi
Omasta sijainnista olis myös hiukan apua. Mikä lääni missä harrastus olisi?
- Anonyymi
veikkaan ettet osaa neuvoa oli sijainti mikä tahansa. kerros ny edes johonkin lääniin jotakin.
- Anonyymi
yh-äiti vois käydä jossain radalla kattelees menoa. yh-äidillä pitäs tietenkin aluksi olla oma auto, jossa peräkärry tai pakettiauto, teoriassa myös farmariauto käy jossa saa penkit kumoon, koska muutenhan karttia ei pysty kuljettamaan. alotusauto kustantaa n. 500-1500e.
- Anonyymi
Jos olet pääkaupunkiseudulla, käy lapsesi kanssa Bebmbölen karting-radalla Espoossa katsomassa meininkiä ja koittamassa karting-autoa. Se on auki ma-ke 17-20, lisätietoa löydät Facebookista "Espoo Motorsport Club"-sivulta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1395852
Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san4102707- 1382621
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv192128- 171855
- 731286
Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla
Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä81117Kun ei numeroa
niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍101072- 52958
- 85897