Sytytystulpat

Mitä mieltä onko championin tulpat hyvät -98 626 1.8 mazdaan? Boscheja en laita.Hinnat on tulpille kalliit mihin on tottunut niin tilasin netistä.Bocheista ei ole hyviä kokemuksia japsi autoista kun ostanut japsin millon niin boschit löytynyt niin merkki on vaihtunut tulpissa samoin tein.Kellä ollu kyseisen matukka 1.8 niin onko monella kylmänä pölläyttänyt savut kun käynnistänyt auton?
8194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Tulpat ei enä auta kun motor on paskana ja syö öljyä🤪🤪🤪🤪🤪😭😭😭

Äänestä
  • Vaihdan kun ei mitään tietoa koska vaihdettu viimeksi.Ajetaan sinne asti kun sanoo työsopimuksen irti...

    Äänestä

Käyttöopas auttaa paljon, boschit on ihan hyvin toiminnut näissä japsipeleissä. Saksasta saa edullisesti osia n. viikon toimitusajalla kuten Autodoc.

Äänestä

Japanilaisissa autoissa yleensä käytetään NGK,n tulppia

Äänestä
  • Juu kyllä tai denso.en rupea 50€ euroa maksaa tulpista yhteensä densoista.

    Äänestä

Latviasta tuli osat postiin.kuluineen 60.42€.sisälsi jarrukengät (lpr) ja niitten asennusosat,takajarrusylinterit taakse molemmin puolen (lpr) ja sai nyt kelvata noi championin tulpat 4kpl kun se kone ei oo enää tikissään ja ei tiijä koska leviää.ajettu kohta 410tkm.

Äänestä
  • Robert Bosch värkkää huonoja tulppia!

    Äänestä

50 vuotta olin autohommissa ja aina on ollut kiistelyä mikä tulppamerkki mihinkin autoon. Mistä se moottori tietää mitä tulpan kyljessä lukee?
Tulppaan vaikuttavat suureet ovat lämpö, paine, ennekko, jännite ja mihin seossuhteeseen moottori on säädetty/ohjelmoitu.
Kaikkein tärkein tulpan valinnassa on laittaa oikean lämpöarvon omaava tulppa ja tarvitseeko resistor-tulpan.
Lämpöarvot ym. suureet tulpan valintaan löytyy omistajan käsikirjasta. Kun käyttää yleisimpiä tulppamerkkejä, ollaan turvallisilla vesillä.
Kopiointi autojen varaosissa on lisääntynyt. Myydään paskaosia laatumerkin nimellä. Esimerkiksi jokunen vuosi sitten myytiin laatuöljyn nimellä jotain aivan muuta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mitä mieltä onko championin tulpat hyvät -98 626 1.8 mazdaan? Boscheja en laita.Hinnat on tulpille kalliit mihin on tottunut niin tilasin netistä.Bocheista ei ole hyviä kokemuksia japsi autoista kun ostanut japsin millon niin boschit löytynyt niin merkki on vaihtunut tulpissa samoin tein.Kellä ollu kyseisen matukka 1.8 niin onko monella kylmänä pölläyttänyt savut kun käynnistänyt auton?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu