Kiitos Naomille jälleen työkykynen

Anonyymi

Mulla on takana rankka vuosia jatkunut työpaikkakiusaaminen joka sai alun kun työmaalle tuli nainen joka ei vaan ilmeisesti tykännyt mun naamasta. vähitellen kun muita meni siihen mukaan tuli niin kovia oireita etten pystyny meneen töihin enää. hain saikkua ja alkoi kuntoutus. En halunnu alkaa mitään mömmöjä vetään niin löysin sitten sattumien kautta ennustaja Naomin luokse reikihoitoon ja se oli kyllä mulle ihan pelastus. ekalla kerralla en jaksanu edes oikeeen puhaua mitään ja mulla oli hengenahdistusta ja kaulalla ihottumaa ja vatta ihan sekasin ja vaikka mitä. Vähitellen kun olin jotain kolmatta kertaa Naomilla käyny aloin huomata että vointi alko parantua. Ekalla kerralla olin aika epäileväinen mutta naomin käsistä tuli sellasta jännää lämpöö keholle ja tuntu ihme kihelmöintiä jaloissa asti. Naomi on tosi ihana että jaksoi kuunnella kun sitten aloin puhua mun pahasta olosta tuntu että loppua ei tule ja välistä vaan itkin ja itkin. Ensin alko se ahistus helpottaan ja sitten hävis ihottuma. Naomi anto mulle ruokavaliooon ohjestusta jota aloin noudattaan ja sitten rauhottu vatsaki vähitellen. Hoitojen jälkeen muistan että olisin vaan nukkunu vaikka miten kauan. Siitä on nyt kaksi vuotta ja olen vieläki käyny sillon tällön kun siltä tuntuu. Alotin yhdessä työpaikassa kun saikku loppu mutta ei pystynyt ja sitten olin jonku aikaa työttömänä. Kesällä menin töihin ja ensi jännitti hirveesti mutyta työkaverit on ollu tosi ihania ja työkin ihan jees.

3

94

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Todella kauheeta miten ilkeitä ihmiset voi olla! olen kanssa Naomilla käynyt reikihoidossa kun mulla on ollut astmaattisia oireita>> herkistyin kun asuin sellasessa asunnossa missä oli ollut vesivahinko mutta onneksi päästiin sieltä ajoissa muuttamaan >>On Naomi tehnyt mulle muutaman kerran kasvohoidonkin kun mun iho on tosi atooppinen ja sieltä tarttui mukaan ihan mielettömän tehokas kasvovoide joita on nyt jo ties miten mones menossa>> Laittoi mulle sitä hoidon lopuksi ja se tuoksu niin ihkulle että ostin itelleni samantien. Katsoin yhtä mun valokuvaa parin vuoden takaa ja olen siis oikeasti nyt paljon nuoremman näköinen kun sillon ja ihossa ei merkkiäkään mistään atooppisista läiskistä. Mun
      siskokin ihmetteli että mitä oikein käytän.

    • Anonyymi

      Miten tuo reiki astmaan tehoaa, että oletko huomannu voinnissa muutosta. Sillä kysyn kun mulla vähän samanlainen tilanne.

    • Anonyymi

      Luin tuon jo syksyllä mutta nyt vasta oli voimia mennä. Kyllä oli elähdyttävää ja voimaannuttavaa käynti Naomilla. En olis kuunaan uskonut että yksi käynti voi tehdä niin erilaiseks olon. Rankka ero takana ja vuosia kestänyt paha olo ja vääntö sen eron kansa vei voimat niin että kun eron aikoin kuukausia valvoin, nukuin vaan muutaman tunnin yöunia nii se vei unirytmin ihan sekasin. Meen Naomille vielä uudestaan, on todella voima hällä käsisänsä. En jaksanu edes mitään puhua mutta ensmäsen kerran pitkiin aikoin nukuin! melki kellon ympäri. Kyllä voin suositella.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      191
      3125
    2. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      65
      2713
    3. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      203
      2250
    4. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      74
      1886
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      102
      1803
    6. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1711
    7. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      106
      1529
    8. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      219
      1176
    9. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1140
    10. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1089
    Aihe