e-pillereitä kovat menkka kivut??

onko mahdollista että e-pillerit vois aiheuttaa kovempia kipuja...ku yleensähä niit syödään kipuja lievittämään....

mulla on aina 1. päivänä just enne ja sen jälkee ku vuoto alkaa ihan kamalaa repivää kipua....niinku joku palottelis alavatsaa sisältä ja repis kappaleiks....joskus ei pysty ollekaan käveleen ja joskus hyppiminen auttaa....
joskus tamponi auttaa ja joskus pahentaa...

mut mulla ei onneks se kestä ku enintään 5 tuntii,,tiiän ett monella kestää 6päivää...

mut tää kova kipu alko sen jälkee ku alotin diane novat....syön niitä aina kaks liuskaa putkeen....tai nyt mul on niit rinnakkais valmisteita....
ja onha koko viikon jonku laisii kipui mut niitä ei voi ollekaan verrata tähän.....pitäs huomenna taas alkaa ni saas nähä pääsenkö kouluun...
2168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Käy ihmeessä valittamassa lääkärille asiasta, niin voit kokeilla jotain toista pillerimerkkiä. Olethan saanut lääkäriltä luvan syödä jatkuvasti kaksi laattaa putkeen? Diane Novat on nimittäin sellaiset pillerit, joita ei ihan kaikille suositella syötäväksi jatkuvasti kaksi laattaa putkeen.

Äänestä
  • no nyt ku eile alko ni ei ollu niin kipee....
    voisko vaikuttaa se ett oon nyt syöny niit rinnakkaisvalmisteita....tai samat aineetha niis pitäs olla....
    tai sit siihe vaikutti se ett alko illalla ku aiemmi oon aina aamulla heränny siihen kipuun....
    jos liikkeellä olo joteki auttaa.....tai pystyasento.....
    mut onneks nyt kävi näin...kattoo taas sit 7 viikonpääst uudestaan...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mimmu kirjoitti:

onko mahdollista että e-pillerit vois aiheuttaa kovempia kipuja...ku yleensähä niit syödään kipuja lievittämään....

mulla on aina 1. päivänä just enne ja sen jälkee ku vuoto alkaa ihan kamalaa repivää kipua....niinku joku palottelis alavatsaa sisältä ja repis kappaleiks....joskus ei pysty ollekaan käveleen ja joskus hyppiminen auttaa....
joskus tamponi auttaa ja joskus pahentaa...

mut mulla ei onneks se kestä ku enintään 5 tuntii,,tiiän ett monella kestää 6päivää...

mut tää kova kipu alko sen jälkee ku alotin diane novat....syön niitä aina kaks liuskaa putkeen....tai nyt mul on niit rinnakkais valmisteita....
ja onha koko viikon jonku laisii kipui mut niitä ei voi ollekaan verrata tähän.....pitäs huomenna taas alkaa ni saas nähä pääsenkö kouluun...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu