Palkka ale postilaisille

Onko oikein kun johtoporras nauttii kovia palkkioita
16<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

On.

Äänestä

Ne on sen ansainneet, ei tavallisen työläisen vatsa kestä niin paljoa edustustilaisuuksien kahvi ja ruokatarjoiluja mitä herrojen pitää kestää. Se on kuule raskasta kahvitella ja ravintolaruokailla työkseen.

Äänestä

Liiiiiian PIENI palkka!!

Äänestä
  • Mutta eihän niitä johtajamiljoonia pystyisi millään muuten maksamaankaan ellei vastaavasti joidenkin toisten palkoista otettaisi pois

    Äänestä

Kajaanilaisetkin työttömät pääsee kohta jakamaan postia palkkatuella.!

Äänestä

Jos hallitus on päättänyt johtajalle tavoitteet ja palkkiot ja johtaja tavoitteet saavuttaa niin kenen vika se on, että palkkiot onkin ylisuuria? Sen johtajanko?

Äänestä
  • Pointti onkin, ettei johtaja ole saavuttanut tavoitteita. Päinvastoin Postin johtamisstrategia on ollut jo vuosia erittäin huonolla tolalla ja aiheuttanut rahanmenoa mm. Posti - Itella -Posti vääntäminen, samoin palvelujen kehittäminen oli lähinnä vitsi. Ja tästä palkitaan johtajia ja rankaistaan työntekijöitä. Hienoa logiikkaan valtiojohtoiselta yritykseltä.

    Mutta porvari ajattelee niin kuin porvari ja päätä ei paljon pakota!

    Äänestä

Menkää köyhät töihin.

Äänestä

Kohta pilkkovat ja myyvät koko firman...

Äänestä

Johtajat ja avainhenkilöt menevät ulkomaille, jos palkkaus ja verotus eivät ole kansainvälisesti kilpailukykyisiä.

Äänestä
  • ONko siitä jotakin silminnähtävää haittaa

    Äänestä

Koko Postin toiminta on romahtanut Malisen aikana. Ja palkkioita vaan maksetaan. Täys tunari ja pelle koko äijä.

Äänestä
  • Lisäboonuksia maksetaan mehevästi lakonmurtajille
    Palkanmaksukykyä siis riittää

    Äänestä

Ei ne paljoa tarvi kouluttamattomat sekatyömiehet, päivät työntelevät lastenrattailla postia miten sattuu

Äänestä
  • Luuletko että se työ on vain se, mitä sinä näet? Hohhoijaa, menehän töihin siitä!

    Äänestä

4000>>> 2500 eur sopiva haarukka omn vähistä töistä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onko oikein kun johtoporras nauttii kovia palkkioita

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu