On tainnu hieman karata käsistä tuo hauta juttu, eikä ihan vähänkään.
Jukka Virtanen
17
146
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä mahdat tällä tarkoittaa? Hautaus toimitetaan vainajan toivomalla tavalla.
- Anonyymi
Saako edes vesistöön enään heittään.Jossain vaiheessa se kiellettiin.Aiemmin sai.Vielä noin lähelle uimarantaa.
- Anonyymi
No ei kyllä jämsään tarvitse valua mitään raadon jämiä!
- Anonyymi
Ei kai ne tuhkat vastavirtaan lähde menemään. Tuskin ehtivät edes tehtaan prosessin, kun ovat painuneet pohjaan. Yleensä hyviin tapoihin kuuluu vainajan tahdon noudattaminen, jos ei ristiriidassa lakien ja hyvien tapojen kanssa. Toivottakaa vain Jukalle hyvää matkaa, varmasti ansaitsee toivotukset.
- Anonyymi
Maanomistajan lupa tarvitaan tuhkan siroittelemiseen
- Anonyymi
Putsarin kautta tietty.
- Anonyymi
Onhan se aika erikoista, että kuljetetaan vainajaa pitkin kylää ihmisten töllötettävinä. Eikö olisi riittänyt, että käytetään vain kotitalon pihassa ja siinä kunnioitettu hänen muistoaan?
- Anonyymi
Markkina touhua.
- Anonyymi
voisko siitä tuhkasta tehdä jonkun nupin ja kiinnittää se pöntön katolle, siinä sitten olisi kiva kaikkien joukolla töllistellä sitä.
- Anonyymi
Hohhoijaa!! Pikkukaupungin sielut kärsii. Ja jos ois muistohetki ollu hesassa, ois itketty miksei kotiseutu kelpaa. Koskelainen on aina kade oli niin tai näin. Mutta lipat sille, että vaikka Jukka vietti elämänsä hesassa, halusit haudattavan synnyinseudulleen. Lielö tahtoaan esittäessään markkinatouhuja aatellu.
Joten hp kaikki pikku sieluset kateuden onkijat: suuri mies saakoon ansaitsemansa lähdön! Oli aina Jämsänkoskelainen vaikka maaliman tuulet ois kuinka heiluttanu!
Joten nyt lippu salkoon Jukalle ja pikkusieluset vonkujat nuolkoon pikku killejään kun eivät muuhunkaan ole elämässään pystyneet. - Anonyymi
viekää se pytty k-kauppaa sinne jakaralle. Voitte sit siellä töllistellä.
- Anonyymi
Nykästä vietiin pitkin jyväskylää ja se oli ok, miksei sitten Virtasta kun kerta halus syntymäpaikkaansa viimeiseksi leposijaksi?
- Anonyymi
Mun puolesta voi viedä vaikka kuulennolle.Mut et tuhkat virkistys alueelle .kalastus ja uimarannalle.
- Anonyymi
No minä en uimahallissa enää käy, enkä uimassa kalman lammessa.
- Anonyymi
No pääseehän Jukka viimesen kerran paperille. Kun tehtaan läpi vesissä kulkee.
- Anonyymi
Liika on liikaa myös ihmispalvonnassa. Luultavasti moni jää jo nyt odottelemaan Jukka Virtasen kuoleman 1-vuotisjuhlallisuuksia.
- Anonyymi
Kuka oli Jukka Virtanen? nou body...
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 467555
- 334173
- 573675
- 503170
- 172846
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons562456- 542378
- 402329
- 442302
- 162266