Ylä-Satakunta

Anonyymi

Mitä mieltä olette siitä, että lehti ilmestyy jatkossa vain kerran viikossa?

9

96

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Riittäää aivan hyvin keskiviikkona ilmestyvä Yläri. Tarkoitus on mikäli ymmärrän päivittää päivittäin uutisia, jotka voi lukea netistä digilehdentilaaja. Seuraan Kankaanpäänseutua ja Aamulehteä, jotka tekevät näin. Aamulehdessä mm.on sata tuoreinta uutista luettavissa.
      Olen mielissäni uudistuksesta. Paperilehteä minulle ei ole tullut vuosiin ja luen 4-5 lehteä diginä.

    • Anonyymi

      Eipä hyvältä kuulosta, kaikkea ei tarvitse "diginä" tehdä/lukea, vaikka se älytönluuri olisi kuinka juurtunut siihen käteen kiinni.

      no onneksi voi aina peruuttaa tilauksen jos siltä tuntuu, seurataan tilannetta.

      • Anonyymi

        Samaa mieltä. Paljon on ihmisiä, jotka eivät osaa tai kertakaikkiaan halua lukea uutisia ym. juttuja diginä. Monelle jo sana 'digi' on kauhistus!
        Kunpa siihen kerran viikossa ilmestyvään lehteen saataisiin Karviasta muutakin kuin kulttuuria. Sinällään itselläni ei ole mitään monipuolista kulttuuria vastaan, mutta kyllä kai kunnassa muutakin uutisoitavaa on.


      • Anonyymi

        ei taida olla mitään uutisoitavaa. ainut menestyvä firma tekee turpeesta levyjä


      • Anonyymi

        Taitais seki menestys loppua, jos kunta lakkais tukemasta


      • Anonyymi

        höpö höpö


    • Anonyymi

      Mutta päivittyvä uutisvirta on hyvä asia.Useinhan uutiset ovat jo vanhoja ilmestyessään lehdessä. Tietoyhteyksiä käyttämättömät saavat silti paksumman paperisen lehden.
      Luen myös lehtiä diginä.Maaseuduntulevaisuus on hankala, mutta AlmaMedian lehdet Aamulehti ja Kankaanpään Seutu helppoja siis käteviä. Ja lehti on aina mukana ja luettavissa. Kännyssä, tabletilla tai tietsikassa.

      • Anonyymi

        Ohut on Y-S ja ohut on anti.
        Edellistä edellinen päätoimittaja Tarja Lappalainen osasi asiansa. Sen jälkeen lehden taso lopahti.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ohut on Y-S ja ohut on anti.
        Edellistä edellinen päätoimittaja Tarja Lappalainen osasi asiansa. Sen jälkeen lehden taso lopahti.

        Pyh


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3543
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2164
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      30
      1829
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      17
      1589
    5. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1538
    6. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      14
      1518
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1397
    8. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1267
    9. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      78
      1225
    10. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      88
      1182
    Aihe