Ongelma jotenkin erikoinen.
Kädellä kaasuttimesta,kaasuttaessa kone ottaa kierroksia hyvin ja sama vaihde päällä mutta kun laittaa vaihteen ja kaasun päälle kaukohallinta laitteen kautta kone yskii ja tukehtuu.
Missä vika?
Johnson 20hp
3
293
Vastaukset
- Anonyymi
Kaasuläpän ja sytytysennakon synkka ei natsaa. Seuraa sitä ohkasta tankoa joka on siellä kaasun/ennakkolevyssä kiinni. Pitäis löytyä sellanen pikkunen stoppari, se on voinut liikahtaa pois oikealta paikalta.
Suurinpiirtein oikealla paikalla silloin kun kakesta on tyhjäkäyntivipu nostettu ja sytkälevyssä olevat merkit ovat kohdakkain. Muistaakseni......- Anonyymi
Juu kiitoksia... Stopparia ei ole ollenkaan.
Mitenkä sytytys säädetään? Jos on pielessä?
- Anonyymi
Voi olla johtoja poikki sytkälevyn taitekohdassa, itekkin niitä korjannut tosin e-35 oli kone ja siinä oli puolan juuresta eteenpäin monta johtoa poikki. Oli aika ahdas paikka laittaa lisäjohdot ja kutistesukat, mutta tuli hyvä. Teki juuri sitä, että kaasua liikuttaessa alkoi pätkiä ja jossakin kohtaa sammui kokonaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 931071
- 55742
Huonoja uutisia-nyt lähtee höyrylaivat
https://www.ita-savo.fi/ Konkurssiin meni tämäkin yritys. Raja kiinni ja venäläiset turistit puuttuvat. Täällä menee pe35614Ei näytä hyvältä
Kyllä nyt Ähtäriä viedään vesikelkalla. Neuvotteliat untuvikkoja kaikki. Mikko tietty tapansa mukaan loikki puheenjohtaj39556Älä itke rakas.
Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...49500Jos vielä toivot...mies...
Saisinpa jonkun merkin sinulta, jos vielä odotat 📝➡️📱 Rohkeus on mennyt jos seurustelet vaikka nykyisin. En halua häi48492- 31469
- 34447
Olet hurmaava
Olet paras mies, joka on tullut vastaan. Sinussa on jotakin, mitä muissa ei ole. En vaan tiedä, mikä on oikein sinun su14441- 38434