Ongelma jotenkin erikoinen.
Kädellä kaasuttimesta,kaasuttaessa kone ottaa kierroksia hyvin ja sama vaihde päällä mutta kun laittaa vaihteen ja kaasun päälle kaukohallinta laitteen kautta kone yskii ja tukehtuu.
Missä vika?
Johnson 20hp
3
222
Vastaukset
- Anonyymi
Kaasuläpän ja sytytysennakon synkka ei natsaa. Seuraa sitä ohkasta tankoa joka on siellä kaasun/ennakkolevyssä kiinni. Pitäis löytyä sellanen pikkunen stoppari, se on voinut liikahtaa pois oikealta paikalta.
Suurinpiirtein oikealla paikalla silloin kun kakesta on tyhjäkäyntivipu nostettu ja sytkälevyssä olevat merkit ovat kohdakkain. Muistaakseni......- Anonyymi
Juu kiitoksia... Stopparia ei ole ollenkaan.
Mitenkä sytytys säädetään? Jos on pielessä?
- Anonyymi
Voi olla johtoja poikki sytkälevyn taitekohdassa, itekkin niitä korjannut tosin e-35 oli kone ja siinä oli puolan juuresta eteenpäin monta johtoa poikki. Oli aika ahdas paikka laittaa lisäjohdot ja kutistesukat, mutta tuli hyvä. Teki juuri sitä, että kaasua liikuttaessa alkoi pätkiä ja jossakin kohtaa sammui kokonaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk2837454SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit2823927Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti473834"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –2942737Ranskan vasemmistojohtaja: "Kyllä, meneillään on suuri väestönvaihto!"
Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon järkytti myöntämällä avoimesti sen, mitä tiedotusvälineet ovat pitkään pitä642193Valion maitotehtaalla kapina
Ilmastonmuutoksesta, eläinten hyvinvoinnista ja ympäristön saastumisesta huolestuneet eläinkapinalliset estävät panssa362128Outoa toimintaa Tuhannen taalan yrittäjällä
Ihmiset ympäri Suomen on kyselleet, että miksi tämä yrittäjä hoitaa ilkivalta-asiaa netissä kun se kuuluisi poliisille.1392064SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?1611998Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re421983Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää171781