74 vuotias papparainen. Herää jo ! Vai onko muistisairaus alkanut syödä aivoja ? On kyllä jo siis niin noloa toimintaa . .
Frederik 74v, Ei hyvää päivää !!
Anonyymi
261263
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Reetu pappa se jaksaa ahdistella näitä nuoria missejä. nolo.
Reetu varmasti viriilissä kunnossa, mut vanhuus näkyy pärstässä, niinku muillakin jo päiviensä lopuilla esim. Danny, elävät naisten miehet. Ei naiset huoli nykyään papparaisia, henkikin niillä haisoo, yih.
Seniilit, itsestään liikoja luulevat, nuoruutensa perään haikailevat ukot ovat naurettavia. Nyt en puhu pelkästään Reetusta 😄.
Danny on toinen samanlainen. Häpäissyt itsensä, ja sen nuoren tytön varsinkin !!
Aina sitä voi yrittää, mutta pitää myös sietää torjunnat. Reetu on vanha ukko, eläkeläisten piireistä voisi jonkun entisen missin bongata...jos siis missit kiinnostaa 🤔
Mahtaako Reetulla enää olla muuta jäykkää kun niska ja käytös?
Reetu on härski vanha ukko. Lisäksi rahasäkkikin on taidettu jo lypsää aika kuiviin. Luulee olevansa naisten mies ja kovinkin haluttu. Irvokasta.
Aina inhottanut tuo, että Reetu tuo itseään julkisuuteen naistenmiehenä. No, en sitä epäile, että parhaina vuosinaan sitä olis ehkä ollutkin.
Olen ollut hänen ns. parhaina vuosinaan 70-luvun lopulla tai 80-luvun ihan alussa hänen ravintolakeikallaan täällä omalla kylällä.
Tanssilattia oli kapakan tyyliin koko illan täynnä, ei lennelleet pikkupöksyt.
Ei Reetua muutenkaan erityisesti fanittanut kukaan. Kaikki vaan tanssivatl.
Taitaa olla vaan ihan omassa päässään se, että kaikki naiset iästä riippumatta on lääpällään tään itseriitoisen papparaisen perään.
Reetu on jo aika surullinen tapaus. Pappa on ihan hukassa..
Saman tapaisia surkimuksia on joka kylällä (=kaupungissa). Usein näihin törmää myöskin chat- ja treffipalstoilla sekä risteilyillä vonkailemassa. Suuret on puheet mutt siihen saavutukset jäänkin.
Oikeesti käy vähän sääli heitä, eniten kuitenkin nolottaa ja hävettää.
Lumpsahtaa silmät yhteen kuten Björn borgilla.
Tai possulla....
No saahan Rollaritkin nuoria naisia, miksi ei köyhä Ilkka Sysimetsä saisi?
Reetu on nähty usein nuorien naisten seurassa viime vuosina. Kyllä vanhakin jaksaa vielä painaa.
Milloin?
Sole poka vielä ikä eikä mikhään.
Arvatkaa mitä tarkoittaa elävät kuolleet? No just sitä.
Reetu on aina reetu!
Vastuu on kuulijalla papparaisen puheista.
Ikiomaa egotrippiä koko ikänsä harrastanut ”artisti” ei rauhoitu kiikkustuoliin vielä aikoihin.
Musiikkipiireissä mies on vain huono vitsi, jonka jutut kaikki tietää pelkäksi huuhaaksi.
Vankkumaton suosio miehellä on edelleen Suomen räkälöissä, jossa näitä ”oman elämänsä sankareita” riittää.
Varteenotettavat naiset pysyvät nykyisin kaukana tastä rasvaisia juttelevasta pellestä.
Sain isänpäivä lahjaksi Reetun 'muistelmat'..... Kovalla työllä nousi iskelmä lavoille.....
Rahaa tulee, rahaa menee..... Jonkinlaisen eläketurvan tehnyt pörssiosakkeilla, lopettanut viinanjuonnin 8v sitten, oman kertomansa mukaan, myös tupakointi päättynyt...
9 lasta omien sanojensa mukaan, hyvät elarit maksanut....
Noh kaikkea hyvää.... Vaiherikkaan elämän saanut elää, ei jouda vielä vanhainkotiin...
9 lasta....monilla on enemmänkin niin etteivät tiedä niistä . Käyvät naimassa yökerho illan päätteeksi tai työmatkalla eikä tiedä mitään että joku on synnyttänyt niille . Yksinhuoltajia miljoonia .
Minäkin luin ne muistelmat, vaikken meinannut, mutta kun olen Bookbeatissa ja saa lukea samalla kuukausimaksulla mitä tahansa.
Uskon kyllä osan jutuista, esimerkiksi ne Jorma Kalevin viinan laimennukset, oli se niin saita ja röyhkeä tyyppi. Olin itse töissä Kanarialla muutaman vuoden. JK varasti vessapaperirullatkin mukaansa, kun kävi jossain toisessa baarissa.
Luulen, että suurin osa kirjan jutuista on totta. Tunnen itse muutaman näistä kirjan sankareista ja voin hyvin kuvitella heidät Reetun kertomiin tilanteisiin.
Ei kai niitä juttuja tyhjästä vedetä.... Rankasti kertoo nimetkin..... Kyllä Suomeen yksi Frederik mahtuu.....
Kyllä Dannukin muistelmat saisi.... Riittäisi Suomen kansalla jutunjuurta.
Juu taitas Reetupaapalla jo muistikin tehdä tepposiaan eli muistaa asioita väärin mitä kirjaan tulee. Ja muka naisten mies😅vanaha kurttunen pappa. Vanhainkodit pullollaan Reetun iälle soppeleita leidimummeleita.
Enemmistö jutuista on varmasti totta, luulin että siellä olisi pahempaakin materiaalia, mutta onko lakimiehen neuvosta pitänyt jättää pois???
Lepää rauhassa Fred