Paikallisella murskaus urakoitsijalla on vaikeaa saada työmiehiä!En ihmettele yhtään.Suurin syy palkkaus ei ole kilpailukykyinen!Ja johtajan käytös!Ei oo iskä ja äiti opettanut käytös tapoja!Kaatuva firma!!!!
Vaikeeta on saada työmiehiä?
13
2357
Vastaukset
- Anonyymi
Oon kans kattonu et ollu jo kuukausia haku päällä. Mitä palkkaa he tarjovat ja mikä firma kyseessä? Kerro vaikka vähän niin googletan loput.
- Anonyymi
Tässä firmassa on monenvuoden ajan ollut mies pula.Murskaus alalla tieto liikkuu.Ammattimiehet ei kyseiseen firmaan mene.Joskus käynyt heidän toimintaa katsomassa voi pojat.Joka hihnan päästä raakki tavaraa!
- Anonyymi
Maansiirto Esa Aaltonen Oy
- Anonyymi
En olis uskonu just tää firma voi esa esa
- Anonyymi
No, jos firmaa pyöritetään kuin maatilaa niin ei ihme jos jengi äänestää jaloillaan, Ugin sisäsiittoinen 20 v kestänyt noususuhdannekupla puhkeaa autotehtaan nikotellessa ja silloin selviää kuka teetti ja millä hinnoilla, veikkaan päitä putoilevan ainakin kaupungin päättäjissä.
- Anonyymi
Mut ei mitään hätää..kohta alkaa lomautukset ja työhaluisia afrikkalaisia työmiehiä
vapautuu pilvin pimein!! - Anonyymi
Avoimesti erilaisiin suhtautuva yrittäjä saattaa jättää moniosaajat palkkaamatta.
- Anonyymi
10e tunnilta ja v... n pitkiin päiviin, ei kiitos.
- Anonyymi
Onko joku isompi tarjouskilpailu nyt menossa kun maanrakennusalan kilpailijat täällä toisiaan mollaa?
- Anonyymi
Jos ukissa joku maarakennusfirma maksaisi 15e tunnilta niin jättäisin heti metalliteollisuuden ja tulisin töihin mut ei niin ei.
- Anonyymi
Vielläkin etsii....
- Anonyymi
Saa etsiä lopun ikäänsä, ketään ei kiinnosta.
- Anonyymi
2vuotta putkeen etsinyt ja siltikään ketään ei palkana.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827066Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267033Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845218Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605163Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405088Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274575Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163417Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003360