Paikallisella murskaus urakoitsijalla on vaikeaa saada työmiehiä!En ihmettele yhtään.Suurin syy palkkaus ei ole kilpailukykyinen!Ja johtajan käytös!Ei oo iskä ja äiti opettanut käytös tapoja!Kaatuva firma!!!!
Vaikeeta on saada työmiehiä?
13
2303
Vastaukset
- Anonyymi
Oon kans kattonu et ollu jo kuukausia haku päällä. Mitä palkkaa he tarjovat ja mikä firma kyseessä? Kerro vaikka vähän niin googletan loput.
- Anonyymi
Tässä firmassa on monenvuoden ajan ollut mies pula.Murskaus alalla tieto liikkuu.Ammattimiehet ei kyseiseen firmaan mene.Joskus käynyt heidän toimintaa katsomassa voi pojat.Joka hihnan päästä raakki tavaraa!
- Anonyymi
Maansiirto Esa Aaltonen Oy
- Anonyymi
En olis uskonu just tää firma voi esa esa
- Anonyymi
No, jos firmaa pyöritetään kuin maatilaa niin ei ihme jos jengi äänestää jaloillaan, Ugin sisäsiittoinen 20 v kestänyt noususuhdannekupla puhkeaa autotehtaan nikotellessa ja silloin selviää kuka teetti ja millä hinnoilla, veikkaan päitä putoilevan ainakin kaupungin päättäjissä.
- Anonyymi
Mut ei mitään hätää..kohta alkaa lomautukset ja työhaluisia afrikkalaisia työmiehiä
vapautuu pilvin pimein!! - Anonyymi
Avoimesti erilaisiin suhtautuva yrittäjä saattaa jättää moniosaajat palkkaamatta.
- Anonyymi
10e tunnilta ja v... n pitkiin päiviin, ei kiitos.
- Anonyymi
Onko joku isompi tarjouskilpailu nyt menossa kun maanrakennusalan kilpailijat täällä toisiaan mollaa?
- Anonyymi
Jos ukissa joku maarakennusfirma maksaisi 15e tunnilta niin jättäisin heti metalliteollisuuden ja tulisin töihin mut ei niin ei.
- Anonyymi
Vielläkin etsii....
- Anonyymi
Saa etsiä lopun ikäänsä, ketään ei kiinnosta.
- Anonyymi
2vuotta putkeen etsinyt ja siltikään ketään ei palkana.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 447306
- 324048
- 573575
- 503110
- 172796
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons492269- 512265
- 372258
- 432238
- 162226