Kuinka saan ala alltikon pois jossa lukee,
kirjoita tähän hakeaksesi kohteista
WIN 10
kirjoita tähän hakeaksesi kohteista
WIN 10
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Paina sitää laatikkoa hiiren oikealla, valitse "Hae" ja valitse joko Piilotettu tai Näytä hakukuvake.
L-kauha laatikko on tärkeä kollille
alltikon?
Aukaise takakansi, sitten 4 alinta ruuvia irti, ravista kovasti, laatikko tippuu lattialle. Pistä roskiin tai anna naapurissa asuvalle Ubuntun käyttäjälle, sano että puolukat kypsyy laatikossa alle kahden vuorokauden vaikka olisi ne raakana poiminut.
Muistaakseni alapalkin asetuksista eli klikkaa hiiren oikealla alapalkin tyhjästä kohdasta ja siitä avautuu valikko, mistä ruksi pois näytä hakurivi tjsp -kohdasta.
Kiitos, hyvä kysymys ja löysin keskustelusta tiedon siitä, miten pääsee eroon tästä ärsyttävästä laatikosta. Mutta vielä jäi vaivaamaan, mitä sen laatikon teksti tarkoittaa. Mistä ihmeen "kohteista"?
Se tarkoittaa esim ohjelmia. Kun kirjoitan siihen ir, heti voin klikkaamalla avata Irfanview kuvankäsittelyn. Tai kirjoitan h, niin siitä avautuu hiiren asetukset. Nopea tapa avata ohjelmia, asetuksia, tiedostoja jne. Se on myös oppiva. Mitä enemmän käyttää niin se tavallaan oppii käyttäjän tavoille.
Entä jos alhaalla tehtäväpalkissa on nuoli vasemmalle. Aloituskuvakkeen vieressä. Ja sovelluskuvakkeet hävinneet työpöydältä. Ei auta "että paina hiiren kakkospainiketta ym. Tai mene asetuksiin, mukauta ym. Ei varmaan ole kenellekään tullut tätä ongelmaa.
Eikö aloittaja tarvitse mitään kohteita?
et selvästikään ymmärtänyt kysymystä. Vaan teit vastakysymyksen. Mutta, se siitä. Asia jo kunnossa.